Уряд В’єтнаму не дозволив блогеру отримати премію «Репортерів без кордонів» і Google

00:00,
14 Травня 2013
1105

Уряд В’єтнаму не дозволив блогеру отримати премію «Репортерів без кордонів» і Google

00:00,
14 Травня 2013
1105
Уряд В’єтнаму не дозволив блогеру отримати премію «Репортерів без кордонів» і Google
Міністерство громадської безпеки В’єтнаму не дозволило блогеру Хуїну Нгок Ченю і його донці вилетіти зі столичного аеропорту на церемонію вручення йому міжнародної нагороди Netizen Prize. Про це повідомляють «Репортери без кордонів (RSF).

«Репортери без кордонів» і Google удостоїли Хуїна Нгок Ченя (Huynh Ngoc Chenh) цьогорічної премії Netizen Prize як активного борця за свободу слова. Заборону на виліт з країни для отримання нагороди медіаорганізація розцінила як реакцію на стійку громадянську позицію блогера, діяльність якого є «прикладом для наслідування».

«Блог Ченя дуже популярний у В’єтнамі, хоча влада і блокує його – читати журнал можни лише використовуючи спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє обходити цензуру», – відзначають «Репортери без кордонів».

У телефонній розмові з представником RSF блогер розцінив нагороду як «знак надії для в’єтнамських блогерів, незалежних журналістів, а також усіх тих, кому відмовляють у праві на вільне висловлення думок». «Підтримка міжнародної спільноти додасть нам мужності, і дозволить й далі вести боротьбу за свободу інформації. Це допоможе усім нам долати страх і висловлюватися вільніше», – додав Чень.

Заборона на політ за кордон Ченя – не поодинокий випадок, пишуть «Репортери без кордонів». У 2012 році такої можливості були позбавлені декілька інших в’єтнамських блогерів. Серед них Нгуой Буон Джо (Nguoi Buon Gio), Джей Бі Нгуєн Ху Вінь (J.B. Nguyen Huu Vinh), Хуїн Нгок Туан (Huynh Ngoc Tuan) і його син Хуїн Тронг Хьєу (Huynh Trong Hieu). Останнній повинен був приїхати у США щоб від імені свого батька отримати нагороду правозахисної організації Human Rights Watch.

«Багатьом блогерам, як і мені, було заборонено залишати країну, що є проявом порушень прав людини. Зазвичай, як і в моєму випадку, наводяться невизначені причини цих заборон – наприклад, «національна безпека». В’єтнамська влада до репресій проти блогерів, які їй не до вподоби. Однак заборони лише підсилюють відчуття необхідності існування блогів, у яких розглядаються питання прав людини», – підкреслив у розмові з «Репортерами без кордонів» Нгуой Буон Джо.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Wael Ghabara, Wikimedia Commons.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду