Мексиканські репортери критикують законодавство країни у сфері захисту журналістських розслідувань

00:00,
28 Травня 2013
1305

Мексиканські репортери критикують законодавство країни у сфері захисту журналістських розслідувань

00:00,
28 Травня 2013
1305
Мексиканські репортери критикують законодавство країни у сфері захисту журналістських розслідувань
Мексиканський журналіст-розслідувач Вероніка Басурто Гамеро у інтерв’ю «Репортерам без кордонів» (RSF) заявила про відсутність реального захисту журналістської діяльності з боку держави, і пояснила, чому вона емігрувала в Іспанію. Страх під час виконання своїх професійних обов’язків відчувають і чимало її колег, підкреслила Гамеро.

«Я відмовилася від роботи журналіста-розслідувача, і ніколи більше не буду працювати над розслідуваннями. Мені бракує захисту з боку мексиканської держави, яка повинна гарантувати повну безпеку моїй родині, а мені – свободу слова», – заявила Вероніка Басурто Гамеро (Verónica Basurto Gamero). 

Гамеро розкритикувала федеральний закон про створення державою «механізму охорони захисників прав людини та журналістів», який набув чинності у жовтні 2012 року і зараз поширюється на 48 осіб, 13 з яких журналісти. Журналіст відзначила, що введення закону жодним чином не допомогло попередити ризики, на які вона наражалася працюючи над розслідуваннями.

Протягом 8 місяців спільно із колегою з французького France 24 Лоранс Кювільє (Laurence Cuvillier) Гамеро аналізувала грубі порушення, пов’язані з розслідуваннями справ про викрадення, зокрема, громадянки Франції Флоранс Кассе (Florence Cassez). В результаті журналістам вдалося з’ясувати, що у судові прицеси втручалися високопосадовці, а підсудні і деякі свідки піддавалися тиску і тортурам.

У 2013 році, повідомила Вероніка Гамеро, вона почала отримувати постійні погрози, її залякували судовими переслідуваннями і вбивством. Після остаточного усвідомлення відсутності реального впливу мексиканського законодавства журналіст вирішила припинити розслідування і залишити Мексику.

У березні за допомогою Мексиканської комісії із захисту і сприяння правам людини (La Comisión Mexicana de Defensa y Promoción de los Derechos Humanos, CMDPDH), а також отримавши фінансову допомогу від міжнародних організацій Freedom House, «Репортери без кордонів» (RSF) і «Комітет захисту журналістів» (CPJ), Вероніка Басурто Гамеро емігрувала, і зараз живе в Іспанії.

Гамеро назвала проголошений у федеральному законі захист журналістів «глузуванням», оскільки влада реагує на подібні події занадто повільно. Крім цього, опретивному захисту репортерів перешкоджають різноманітні бюрократичні процедури, пояснила вона.

Такі погляди, наголошують «Репортери без кордонів», поділяють чимало інших мексиканських журналістів. Серед них репортер тижневика Proceso Хорхе Карраско (Jorge Carrasco), який розслідував убивство своєї колеги Рехіни Мартінес (Regina Martínez). Зазнавши залякувань, він змушений був шукати тимчасового притулку в Європі.

У березні «Репортери без кордонів» разом з іншими неурядовими організаціями переконали адміністрацію мексиканської столиці надати особистого охоронця відомому журналісту-розслідувачу зв’язків між нарокомафією і владою Анабель Ернандес (Anabel Hernández), котра зазнає постійних переслідувань і погроз. Термін надання охорони Ернандес закінчується у червні.

Інтерв’ю Вероніки Басурто Гамеро «Репортери без кордонів» характеризують як заклик до посилення захисту мексиканських журналістів, котрим загрожує реальна небезпека.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Кадр з інтерв’ю Вероніки Басурто Гамеро RSF.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду