У Туреччині журналісти зазнають атак за несанкціоноване висвітлення подій

00:00,
19 Червня 2013
1109

У Туреччині журналісти зазнають атак за несанкціоноване висвітлення подій

00:00,
19 Червня 2013
1109
У Туреччині журналісти зазнають атак за несанкціоноване висвітлення подій
Під час спроб не допустити висвітлення ЗМІ недільної антиурядової демонстрації поліція вдавалася до агресивних заходів. Про це повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ).

Організований поліцією у ніч з суботи на неділю рейд спецназу на табір демонстрантів у стамбульському парку Gezi Park і нові спроби розігнати учасників акцій протесту супроводжувалися спалахом агресії проти турецьких і закордонних журналістів, відзначає медіаорганізація.

За даними CPJ, неподалік від площі Таксим полісмени побили і згодом заарештували редактора IMC TV Гйохана Бічіджі (Gökhan Biçici), а також побили незалежних журналістів Ейлему Дюзкол (Eylem Düzkol) і Фулю Аталай (Fulya Atalay). Репортери повідомили Комітету захисту журналістів, що знімали розгін антиурядових протестів.

Крім цього, поліція затримала кореспондента Doğan News Agency Уюра Джана (Uğur Can), репортера щоденної газети Akşam Серхата Улудайлара (Serhat Uludağlar), а також кореспондента IMC TV Окана Алтункару (Okan Altunkara). Журналіст газети Cumhuriyet Ахмет Каан Саянак (Ahmet Kaan Sağanak) повідомив CPJ, що поліція змусила його видалити фотографії зіткнень полісменів із демонстрантами в одному з районів Стамбула. Кореспондент  газети Vatan Кенан Бутакін (Kenan Butakın) також розповів, що представники поліції залякували його, і змушували видалити фотографії арешту одного з учасників акцій протесту.

Кореспонденти Hurriyet Daily News, Ulusal Kanal TV і щоденної газети Akşam повідомили, що у неділю під час висвітлення розгону поліцією натовпу протестуючих у Gezi Park і на площі Таксим вони зазнали атак з обох сторін, як поліції, так і учасників акцій протесту.

Закордонні журналісти теж стали жертвами агресивних дій, пише CPJ. Так, у неділю болгарський репортер Елега Йончева (Elena Yoncheva) була збита з ніг запущеною у натовп каністрою зі сльозогінним газом, журналіст отримала декілька травм. Йончева висвітлювала сутички між поліцією і учасниками акцій протестів на площі Таксим для каналу TV7.

Російський журналіст Аркадій Бабченко був затриманий у п’ятницю, 14 червня, на стамбульській площі Таксим за несанкціоновану зйомку. Журналіст провів ніч під арештом, після чого його звільнили: консул Генерального консульства Росії у Стамбулі Микола Кузовенко повідомляв, що проти репортера не будуть порушувати кримінальну справу.

За даними агентства РІА «Новости», жертвами турецьких протестів вже стали 4 осіб, а кількість постраждалих досягла 5 тис. Антиурядові мітинги, які почалися із акції протесту в Стамбулі на захист парку Gezi Park, тривають більше двох тижнів. Поліція розганяла демонстрантів, використовуючи сльозогінний газ і водомети. Про те, що серед постраждалих опинилися їхні журналісти заявляли авторитетні світові ЗМІ, зокрема, інформагентство Reuters.

Про атаки з боку поліції і демонстрантів на турецьких журналістів повідомляли представники Комітету захисту журналістів. Також повідомлялося про переслідування турецькою владою користувачів соціальних мереж. Рокритикувала дії турецької поліції і представник Держдепартаменту США Джен Псакі (Jen Psaki). Представники хакерської групи Anonymous на знак солідарності з демонстрантами зламали сайти турецьких урядових установ і деяких місцевих ЗМІ.

Турецьке Агентство з моніторингу діяльності ЗМІ оштрафувало місцеві канали Halk TV, Ulusal TV, Cem TV і EM TV за прямі трансляції акцій протесту, деякі кадри яких регулятор визнав занадто жорстокими.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Adem Altan, AFP.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду