У Домініканській Республіці поліція арештувала двох журналістів

У Домініканській Республіці поліція арештувала двох журналістів

00:00,
29 Червня 2014
1564

У Домініканській Республіці поліція арештувала двох журналістів

00:00,
29 Червня 2014
1564
У Домініканській Республіці поліція арештувала двох журналістів
У Домініканській Республіці поліція арештувала двох журналістів
У Домініканській Республіці агенти Національного директорату з контролю за наркотиками (DNCD) затримали двох журналістів, а також доньок їхнього колеги. Про це з посиланням на місцеві джерела повідомляють «Репортери без кордонів» (RSF).

Організація «шокована свавільними затриманнями», оскільки насильство проти медійників у цій Домініканській Республіці є рідкісним явищем.

У першому випадку в центральній провінції Ла Вега заарештували продюсера програми місцевої телевізійної станції Valle Visión Canal 10 Херардо де Хесуса Абреу (Gerardo de Jesús Abreu). У той час він знімав поліцейський рейд проти наркодилерів.

Агенти DNCD забрали у журналіста камеру й мобільний телефон, одягли наручники і продовжили операцію. Її керівник заявив Херардо: «Ви, журналісти, зухвалі. Ви псуєте роботу іншим і заслуговуєте на те, щоб вас за це добре лупцювали». Та, зрештою, продюсера звільнили. 

У другому випадку агенти DNCD заарештували в місті Сантьяго де лос Кабальєрос репортера Генрі Мореля (Genry Morel), який перебував біля будинку колеги – відомого радіоведучого Рамона Санчеса (Ramón Sánchez). Потім вони увійшли до його оселі, залякували й взяли під арешт двох доньок журналіста, які знімали затримання Генрі Мореля. Згодом представниця судових органів запропонувала звільнити їх в обмін на їхню обіцянку не подавати судовий  позов.

Речник Національного директорату з контролю за наркотиками Мігель Медіна (Miguel Medina) в інтерв’ю «Репортерам» в обох випадках виправдовував дії представників влади. У першому випадку – тим, що телеоператор «опинився не в тому місці». У другому – відмовою журналіста показати посвідку поліцейським і тим, що сестри нападали на них.

Очільник Домініканської спілки журналістів (CDP) Оліво де Леон (Olivo de León) засудив ці акції як «спрямовані проти преси, антидемократичні й незаконні».

«Така брутальна поведінка не повинна стати нормою, - заявила завідувач бюро американських країн RSF Камілла Сульє (Camille Soulier). – Влада мусить гарантувати серйозне й незалежне розслідування, щоб подібні злочини не залишалися безкарними. Жодні  пояснення Медіни не виправдовує поліцейську брутальність та свавільні дії правників».

За Індексом свободи преси Домініканська Республіка посіла 2014 року 68 місце серед 180 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ezilon.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду