Путін підписав закон про боротьбу з піратським відео

00:00,
3 Липня 2013
1013

Путін підписав закон про боротьбу з піратським відео

00:00,
3 Липня 2013
1013
Путін підписав закон про боротьбу з піратським відео
Президент Росії Володимир Путін 2 липня підписав закон, направлений на боротьбу з піратськими фільмами в інтернеті. Про це повідомляє «Интерфакс».

Законодавча норма набуде чинності 1 серпня 2013 року. Направлений на боротьбу із розповсюдженням в інтернеті піратських фільмів закон був ухвалений Держдумою РФ 21 червня, а 26 червня його ухвалила Рада Федерації. До розгляду питання про боротьбу з іншими типами піратського контенту в Держдумі планують повернутися восени.

Представники російської інтернет-індустрії вимагають переглянути антипіратський закон. Відповідну заяву було опубліковано на сайті Російської асоціації електронних комунікацій (РАЕК) 26 червня. Заяву підписали, зокрема, Google, Wikimedia Russia, Mail.Ru Group, «Яндекс», «Афиша-Рамблер-СУП» і Ru-Center. У заяві стверджується, що в своєму нинішньому варіанті закон не допоможе ефективно боротися з піратством, а також підкреслюється необхідність переглянути закон із врахуванням інтересів російського медіа- та інтернет-бізнесу, і результатів аналізу економіко-соціальних наслідків законодавчої ініціативи.

Крім цього, з 3 липня по 1 серпня діячі рунету планують провести в інтернеті акцію протесту проти закону. Про це повідомляє видання Digit з посиланням на одного з організаторів акції, користувача ресурсу «Хабрахабр» Shara.

В рамках акції власникам інтернет-ресурсів пропонується розмістити на них спеціально розроблений сценарій на основі Java, що дозволить відвідувачам сайту замість сторінок сайту бачити текст «Сайт заблоковано за рішенням органів державної влади. Подібне повідомлення ви скоро зможете побачити замість будь-яких сайтів». До повідомлення буде додано текст про те, яким чином закон завдає шкоди інтернет-користувачам, а також посилання на петицію про перегляд закону. Ознайомившись з текстом звернення, користувач зможе продовжити нормальну роботу з сайтом. За даними Digit станом на вечір 2 липня, про готовність інтегрувати такий скрипт у свої сайті заявили 425 власників ресурсів.

У відповідності до закону, всі справи щодо нелегального розповсюдження відеопродукції в інтернеті буде розглядати Мосміськсуд. Нормативний документ передбачає відповідальність сайтів за порушення авторських прав, а також зобов’язує «інформаційних посередників» допомагати правовласникам у боротьбі з розповсюдженням піратських матеріалів. До тих, хто завантажує піратські фільми та іншу відепродукцію, санкції застосовуватися не будуть.

Правовласник, згідно із тезами закону, може домогтися досудового блокування сайту, який, на його думку, розміщує піратські копії його фільмів. Блокуватися сайт відбудеться у випадку, якщо його власник відмовиться видалити дискусійний контент. Після цього у заявника буде 15 днів на те, щоб подати позов до суду.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Mac Rumors.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду