Le Monde розповіла про французький аналог PRISM

00:00,
5 Липня 2013
1517

Le Monde розповіла про французький аналог PRISM

00:00,
5 Липня 2013
1517
Le Monde розповіла про французький аналог PRISM
Франція має власну глобальну систему стеження, подібну до американської PRISM, стверджують журналісти Le Monde. Про це повідомляє РІА «Новости» з посиланням на матеріал газети.

За даними Le Monde, французькі спецслужби перехоплюють і аналізують повідомлення електронної пошти, SMS, пости в соціальних мережах, а також телефонні рахунки, при чому отримана інформація зберігається роками.

Журналісти газети з’ясували назву системи – General Directorate of External Security (DGSE), і виявили документи, котрі свідчать про її існування та функціонування. Le Monde також нагадує, що Франція не надто активно протестувала, коли стало відомо, що спецслужби США збирають інформацію про європейських громадян. Журналісти видання вважають, що уряд країни мав на це дві причини: по-перше, у Франції вже знали про американську систему, а по-друге, французькі спецслужби і самі збирають дані про інтернет-діяльність і телефонні дзвінки користувачів на території країни.

Разом з тим, зауважує Lenta.Ru, у Le Monde підкреслили, що DGSE отримує доступ тільки до метаданих – що, коли, кому і куди надсилалося, але не до змісту повідомлень. Стеження проводилося з метою попередження тероризму, пише газета, однак фактично відстежувати можна було дії будь-якого користувача.

Інформацію про існування американської системи PRISM надав колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден (Edward Snowden). З опису PRISM випливає, що система отримує доступ до даних користувачів впливових американських компаній Microsoft, Yahoo!, Google, Facebook, PalTalk, AOL, Skype, YouTube i Apple. Директор національної розвідки США Джеймс Клеппер (James Clapper) заявляв, що американські спецслужби збирають через інтернет-компанії інформацію про користувачів, котрі не є громадянами США і мешкають за межами Сполучених Штатів. Це, за словами Клеппера, дозволяли американські закони.

Пояснити принцип відстеження дій інтернет-користувачів від США вимагала, зокрема, комісар Євросоюзу з питань юстиції Вівіан Редінг (Viviane Reding) на зустрічі міністрів ЄС-США в середині червня. Президент Франції Франсуа Олланд (François Hollande), як повідомляв канал France 24, на початку липня вимагав від США «невідкладно припинити» відстежувати дії європейських громадян. Після скандалу навколо PRISM статистику отриманих від американських спецслужб запитів розкрили Facebook і Microsoft, згодом це зробили представники Apple. Компанії підкреслювали, що не надавали спецслужбам необмежений доступ до даних своїх користувачів, про систему PRISM дізналися зі ЗМІ, а відповіді надавалися на пов’язані із кримінальними і адміністративними порушеннями, а також питаннями національної безпеки запити. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Voice of America.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду