Медіаорганізації звертають увагу на нову хвилю насильства проти журналістів у Туреччині

00:00,
9 Липня 2013
1709

Медіаорганізації звертають увагу на нову хвилю насильства проти журналістів у Туреччині

00:00,
9 Липня 2013
1709
Медіаорганізації звертають увагу на нову хвилю насильства проти журналістів у Туреччині
Мінімум 13 журналістів отримали поранення, 2 репортерів заарештовані під час суботньої зачистки площі Таксим від демонстрантів, коли поліція знову використала сльозогінний газ і водомети. Про це 8 липня повідомляє Міжнародний інститут преси (IPI).

За даними медіаорганізації, полісмени застосовували проти репортерів фізичну силу, журналісти також зазнали поранень від гумових куль і відчули на собі дію сльозогінного газу і перцевого спрею.

Видання Bianet, посилаючись на заяву турецької Спілки журналістів і власні джерела, повідомило, що в у’язненні перебувають репортери лівої націоналістичної газети Aydinlik Бестегюль Йонерен (Bestegül Öneren) і Сельчук Йозмен (Selçuk Özmen). Крім цього полісмени, за даними видання, побили репортера щоденної газети Birgün Онура Ердема (Onur Erdem) і незалежного журналіста Евріма Курдоглу (Evrim Kurdoglu). Також напади вчинено на колумніста Тугче Татарі (Tugçe Tatari) і журналіста Halk TV Макбуле Дженгіза (Makbule Cengiz).

Журналіст газети Sozcu Еда Сонмез (Eda Sonmez) і Йозджаг Яман (Özcan Yaman) з газети Evrensel відчувають наслідки отруєння сльозогінним газом. Юнуса Далгіджа (Yunus Dalgiç) з ліберальної щоденної газети Milliyet було поранено під час руху броньовика з водометною установкою. Поранень від гумових куль зазнали кореспондент Milliyet Аріф Балкан (Arif Balkan), репортер каналу Ulusal Kanal Сенгюл Дерін (Sengül Derin), журналісти щоденної газети Sol Ділем Тастан (Dilem Tastan), онлайн-видання Bianet Еліф Аргюл (Elif Akgül) і IMC TV Гйокхан Бічіджі (Gökhan Biçici).

Турецький національний комітет Міжнародного інституту преси засудив переслідування журналістів як «очевидне порушенням свободи преси, котра так само важлива для демократії як і свобода голосування». Турецькі представники IPI закликали уряд сприяти журналістам у їхній професійній діяльності, а не «обирати репортерів мішенями під час мітингів».

Представник Міжнародного інституту преси Барбара Тріонфі (Barbara Trionfi) від імені IPI і SEEMO звернулася до турецької влади із закликом забезпечити журналістам адекватні і безпечні умови для їхньої роботи.

Агентство Reuters повідомляло, що суботні зіткнення з охоронцями порядку виникли у Стамбулі після спроб демонстрантів увійти до парку Gezi Park, незважаючи на попередження губернатора про можливе втручання поліції.

Антиурядові мітинги в Туреччині почалися зі стамбульської акції протесту проти забудови парку Gezi Park. Поліція розганяла демонстрантів, використовуючи сльозогінний газ і водомети. Про те, що серед постраждалих опинилися їхні журналісти заявляли авторитетні світові ЗМІ, зокрема, інформагентство Reuters.

Про атаки з боку поліції і демонстрантів на турецьких журналістів повідомляли представники Комітету захисту журналістів (CPJ). Також повідомлялося про переслідування турецькою владою користувачів соціальних мереж. Представники хакерської групи Anonymous на знак солідарності з демонстрантами зламали сайти турецьких урядових установ і деяких місцевих ЗМІ.

Турецьке Агентство з моніторингу діяльності ЗМІ оштрафувало місцеві канали Halk TV, Ulusal TV, Cem TV і EM TV за прямі трансляції акцій протесту, деякі кадри яких регулятор визнав занадто жорстокими. За даними агентства РІА «Новости», кількість постраждалих під час турецьких протестів перевищила 5 тис. осіб.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©Sedat Suna, European Pressphoto Agency.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду