Росспоживнагляд хоче, щоб відомства самі видаляли «суїцидальний» контент

00:00,
29 Липня 2013
1130

Росспоживнагляд хоче, щоб відомства самі видаляли «суїцидальний» контент

00:00,
29 Липня 2013
1130
Росспоживнагляд хоче, щоб відомства самі видаляли «суїцидальний» контент
Роспоживнагляд вважає неефективною існуючу систему, коли «суїцидальний» контент блокується за зверненнями громадян. Відомство пропонує надати держструктурам повноваження блокувати такий контент самостійно, йдеться в прес-релізі Росспоживнагляду.

В боротьбі з присвяченим темі самогубства інтернет-контентом беруть «активну участь вчені, високопрофесійні спеціалісти в сфері суїцидології», однак «не зважаючи на роботу, котра проводиться в Російській Федерації, ситуацію суттєво не змінено», відзначається в повідомленні Росспоживнагляду.

«Існуюча система передбачає лише роботу за зверненнями громадян, що надходять через інтернет-портал. Таким чином, відповідальність за наявність сайтів суїцидального напрямку в мережі інтернет покладено виключно на громадянське суспільство, що є абсолютно неприпустимим з точки зору цілей і завдань держави, котрі реалізуються органами державної влади – захисту прав громадян, в тому числі на життя і здоров’я. У зв’язку з цим необхідно внести зміни до діючих правових актів, і дати можливість уповноваженим органам здійснювати повноцінний нагляд – самостійно виявляти заборонену інформацію, ухвалювати рішення про заборону до неї доступу», – пояснює свої рекомендації російське відомство.

Росспоживнагляд також вважає, що блокувати «суїцидальний» контент потрібно в ЗМІ. «Іншим аспектом боротьби з суїцидами є те, що, окрім інтернету, існують й інші джерела розповсюдження інформації, такі як теле-і радіомовлення, друковані засоби масової інформації, – підкреслюється в повідомленні організації. – Абсурдність ситуації, що склалася, полягає в тому, що інформація, заблокована в мережі інтернет, може вільно розповсюджуватися через, наприклад, телебачення і друковані видання, що свідчить про необхідність обмеження інформації про суїцид і в цій сфері».

Росспоживнагляд є одним з трьох відомств, котрі ухвалюють рішення про блокування сторінок, які потрапляють до реєстру заборонених сайтів, пише Lenta.Ru. Разом з Роскомнаглядом і ФСКН відомство стежить за видаленням сторінок, на яких розміщено матеріали з елементами дитячої порнографії, інформацію про способи вчинення самогубства, відомості про виготовлення і придбання наркотиків. Інтернет-сторінки потрапляють до реєстру за зверненнями громадян, після чого керівництво ресурсу, або (у разі його бездіяльності) провайдер блокують заборонений контент на вимогу держорганів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду