Китайського журналіста заарештували через пост в блозі

00:00,
30 Серпня 2013
1511

Китайського журналіста заарештували через пост в блозі

00:00,
30 Серпня 2013
1511
Китайського журналіста заарештували через пост в блозі
Журналіст китайської газети New Express Лю Ху вже тиждень перебуває за гратами за те, що в своєму блозі звинуватив у правопорушенні одного з місцевих урядовців. Про це з посиланням на пекінську поліцію повідомляє 29 серпня Комітет захисту журналістів.

Лю Ху (Liu Hu) заарештували 23 серпня в його будинку, пізніше було заблоковано блог-акаунт журналіста. Кореспондент New Express звинувачується в «фабрикації і поширенні чуток» про заступника директора Держадміністрації з питань промисловості і торгівлі (State Administration for Industry and Commerce, SAIC) Ма Дзенкі (Ma Zhengqi). Місцевим законодавством розповсюдження чуток розцінюється як порушення громадського порядку.

Дружина журналіста Лю Цинь Лін (Qin Ling) розповіла в своєму блозі на Sina Weibo, що поліція обшукала їхній будинок, і в результаті конфіскувала комп’ютери й дані банківських рахунків. Після цих повідомлень акаунт Лю Цинь Лін в сервісі мікроблогів Sina Weibo також було заблоковано.

Лю Ху звинувачував Ма Дзенкі в тому, що його діяльність на посаді заступника мера мегаполіса Чунцін і контроль місцевих приватизаційних процесів завдали державі колосальних збитків. В інтерв’ю The South China Morning Post журналіст заявляв, що в 2002 році Ма Дзенкі дозволив держслужбовцям придбати дві державні компанії за 1,7 млн. юанів ($278 тис.), хоча реально ці компанії оцінювалися в 27,7 млн юанів. Лю Ху також звинуватив уряд у відмові розслідувати цю бізнес-угоду.

Ма Дзенкі і представники Держадміністрації з питань промисловості і торгівлі ніяк не прокоментували оприлюднені Лю Ху звинувачення.

Виконавчий директор Комітету захисту журналістів Джоел Саймон (Joel Simon) розцінив арешт Лю Ху як «неприховану спробу попередити інших про те, що підозри про злочини, які відбуваються в уряді, публічно обговорювати не можна». Особливо парадоксальним цей факт здається на фоні постійних заяв і обіцянок китайської влади стосовно викорінення корупції, підкреслив Саймон.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: The Daily Telegraph.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду