Розвідка США провела протягом року більше 200 кібератак
Три чверті атак були спрямовані на Китай, Північну Корею, Іран та Росію, відзначає The Washington Post. На атаки влада США витратила мінімум $652 млн, відзначається в документах.
Спецслужби атакували, зокрема, задіяні в ядерних програмах комп’ютери: віруси, в основному, дозволяли тимчасово виводити з ладу машинну інфраструктуру або уповільнювати роботу систем.
Американські атаки схожі на китайські, на які раніше скаржився Вашингтон, пише The Washington Post. Відмінністю хіба що є те, що китайські хакери діяли проти впливових корпорацій, намагаючись отримати доступ до фінансових документів, а США атакували сегмент оборони противника.
Раніше редакція британської Guardian передала частину отриманих від Сноудена матеріалів колегам з The New York Times. Таке рішення в Guardian ухвалили після того, як британський уряд став вимагати від видання передати або знищити ці матеріали. Зрештою, під наглядом полісменів жорсткі диски були знищені, але Guardian заявила, що продовжить працювати зі скопійованою інформацію з-за меж Великобританії.
Наказ про вилучення у Guardian дисків з матеріалами віддав прем’єр-міністр Девід Кемерон. В офісі заступника прем’єра Ніка Клегга (Nick Clegg) підкреслили, що це було зроблено із міркувань безпеки. «Таке рішення ухвалили, тому що воно полягало не в забороні Guardian публікувати статті про цю проблему, а в знищенні матеріалів, котрі самі по собі можуть вбити, а також завдати шкоди державній безпеці», – пояснили в офісі Клегга.
Журналісти в США, відзначали в Guardian, захищені першою поправкою, тому редакція британської газети планує продовжити подальшу публікацію матеріалів про діяльність американських спецслужб завдяки партнерству з американським виданням. Сноуден знає про домовленість між Guardian і The New York Times. В 2010 році видання Guardian, The New York Times і Spiegel також співпрацювали, публікуючи матеріали на основі отриманих WikiLeaks дипломатичних документів США.
Представники британського посольства у Вашингтоні зверталися до редакції The New York Times з проханням знищити копії отриманих від Guardian документів Сноудена.
В США екс-співробітник ЦРУ і АНБ Едвард Сноуден звинувачується в шпигунстві і розкритті секретних даних, після того як він розповів журналістам про глобальну програму стеження PRISM. З 23 червня інформатор перебував в транзитній зоні російського аеропорту «Шереметьево». На початку серпня Сноуден отримав в Росії тимчасовий притулок на рік, і залишив зону аеропорту.