«Репортери без кордонів» підбивають підсумки діяльності нової єгипетської влади в сфері ЗМІ
«Репортери без кордонів» підбивають підсумки діяльності нової єгипетської влади в сфері ЗМІ
Загибель 5 журналістів за два місяці «Репортери без кордонів» характеризують як «безпрецедентну для новітньої історії країни подію». Першою жертвою став фотокореспондент газети Al Horreya Wal Adalah Ахмед Самір Ассем ель-Сенуссі (Ahmed Samir Assem еl-Senoussi). 7 липня він висвітлював конфлікт, коли озброєні військові розганяли ісламістських протестувальників біля штаб-квартири республіканської гвардії в Каїрі.
Серед трьох репортерів, котрі були вбиті в єгипетській столиці «в найкривавіший день» 14 серпня, – оператор Sky News Мік Дін (Mick Deane). Крім цього, «Репортери без кордонів» зареєстрували більше 40 випадків нападів на журналістів, вчинених під час зіткнень «Братів-мусульман» з силами безпеки.
Як відзначає медіаорганізація, близько 10 єгипетських ЗМІ вже відчули на собі цензуру і тиск з боку нової влади. На офіси 6 видань і каналів було вчинено рейди, 4 канали ісламістської орієнтації – заборонені і згодом закриті через «підбурювання до ненависті і насильства» і «створення загрози національній безпеці».
Єгипетська державна служба інформації, підкреслюють «Репортери без кордонів», висловлює різке незадоволення «упередженим висвітленням деякими західними ЗМІ діяльності «Братів-мусульман».
Під арешт в різні дні потрапляли 23 закордонні журналісти – із, зокрема, Франції, Польщі, Великобританії, США, Німеччини, Туреччини, Японії. Заарештовано було також польського кінодокументаліста Марчина Мамона (Marcin Mamon) і його перекладача Пшемислава Шевчика (Przemyslaw Szewczyka), їх звільнили через двадцять годин внаслідок втручання дипломатів з посольства Польщі.
Більшість заарештованих журналістів провели у в’язниці від доби до декількох тижнів, повідомляють «Репортери без кордонів». Однак 7 репортерів, серед них – 3 співробітники Al Jazeera, й досі перебувають в ув’язненні. Єгипетська влада подовжує журналістам термін досудового арешту (котрий, відповідно до місцевого законодавства, складає 15 днів), однак жодних звинувачень проти співробітників ЗМІ озвучено не було.