«Репортери без кордонів» підбивають підсумки діяльності нової єгипетської влади в сфері ЗМІ

00:00,
3 Вересня 2013
984

«Репортери без кордонів» підбивають підсумки діяльності нової єгипетської влади в сфері ЗМІ

00:00,
3 Вересня 2013
984
«Репортери без кордонів» підбивають підсумки діяльності нової єгипетської влади в сфері ЗМІ
5 журналістів вбито, 80 – заарештовано, мінімум 40 – поранено під час зіткнень. Такі результати управління продемонструвала нова єгипетська влада, котра, спираючись на підтримку військових, очолює країну після проведеного армією 3 липня державного перевороту. Відповідний звіт публікується 2 вересня на сайті «Репортерів без кордонів».

Загибель 5 журналістів за два місяці «Репортери без кордонів» характеризують як «безпрецедентну для новітньої історії країни подію». Першою жертвою став фотокореспондент газети Al Horreya Wal Adalah Ахмед Самір Ассем ель-Сенуссі (Ahmed Samir Assem еl-Senoussi). 7 липня він висвітлював конфлікт, коли озброєні військові розганяли ісламістських протестувальників біля штаб-квартири республіканської гвардії в Каїрі.

Серед трьох репортерів, котрі були вбиті в єгипетській столиці «в найкривавіший день» 14 серпня, – оператор Sky News Мік Дін (Mick Deane). Крім цього, «Репортери без кордонів» зареєстрували більше 40 випадків нападів на журналістів, вчинених під час зіткнень «Братів-мусульман» з силами безпеки.

Як відзначає медіаорганізація, близько 10 єгипетських ЗМІ вже відчули на собі цензуру і тиск з боку нової влади. На офіси 6 видань і каналів було вчинено рейди, 4 канали ісламістської орієнтації – заборонені і згодом закриті через «підбурювання до ненависті і насильства» і «створення загрози національній безпеці».

Єгипетська державна служба інформації, підкреслюють «Репортери без кордонів», висловлює різке незадоволення «упередженим висвітленням деякими західними ЗМІ діяльності «Братів-мусульман».

Під арешт в різні дні потрапляли 23 закордонні журналісти – із, зокрема, Франції, Польщі, Великобританії, США, Німеччини, Туреччини, Японії. Заарештовано було також польського кінодокументаліста Марчина Мамона (Marcin Mamon) і його перекладача Пшемислава Шевчика (Przemyslaw Szewczyka), їх звільнили через двадцять годин внаслідок втручання дипломатів з посольства Польщі.

Більшість заарештованих журналістів провели у в’язниці від доби до декількох тижнів, повідомляють «Репортери без кордонів». Однак 7 репортерів, серед них – 3 співробітники Al Jazeera, й досі перебувають в ув’язненні. Єгипетська влада подовжує журналістам термін досудового арешту (котрий, відповідно до місцевого законодавства, складає 15 днів), однак жодних звинувачень проти співробітників ЗМІ озвучено не було.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: RSF.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду