Міжнародні організації критикують суд над журналістами в Бахрейні
Міжнародні організації критикують суд над журналістами в Бахрейні
25-річного Ахмеда Хумайдана (Ahmed Humaidan) заарештували в грудні 2012 року. Журналіст звинувачується в нападі на поліцейський відділок в місті Сітра. Представники «Репортерів без кордонів» заявляють, що насправді Хумайдан документував перевищення поліісменами своїх повноважень.
У Бахрейнському центрі з прав людини (Bahrain Center for Human Rights) також заявили, що арешт Ахмеда Хумайдана пов’язаний виключно з його професійною діяльністю, оскільки журналіст періодично викривав серйозні порушення місцевою владою прав людини.
Суд над Ахмедом Хумайданом розпочався в лютому 2013 року, однак через брак свідків слухання постійно відкладалися. Адвокату Хумайдана, підкреслюють «Репортери без кордонів», не вдається домогтися проведення незалежного розслідування скарг його клієнта, котрий заявляє, що під час арешту його катували. Адвокату також поки що не вдалося домогтися медичного обстеження журналіста.
Ахмед Хумайдан – один з авторитетних арабських фотографів, член Міжнародної федерації фотомистецтва (Fédération Internationale de l'Art Photographique, FIAP) і Товариства фотографів Америки (Photographic Society of America).
Крім Ахмеда Хумайдана очікують суду фотокореспондент Хуссейн Хубайл (Hussain Hubail) і блогер Мохамед Хассан (Mohamed Hassan), котрі перебувають в тюрмі з липня 2013 року за звинуваченням в «закликах повалити уряд», а також «розпалюванні ненависті, підбурюванні до порушень закону і незаконних демонстрацій».
Прикметно, що адвоката Хубайла і Хассана Абдулу Азіза Мусу (Abdul Aziz Mousa) заарештували в серпні 2013 року, однак згодом звільнили під заставу. Правозахисник звинувачується в тому, що без дозволу опублікував прізвища підсудних і оприлюднив конфіденційну інформацію про перебіг розслідування. Незважаючи на умовне звільнення, правозахисних не позбувся судового переслідування.
Також в Бахрейні розглядається справа оператора Кассіма Заїна Алдіна (Qassim Zain Aldeen). Алдіна заарештували в серпні 2013 року, журналіст перебуває за гратами, жодних звинувачень проти нього не висувається.
Показовою є і справа блогера Хасана Матуку (Hasan Matooq), заарештованого ще в березні 2011 року, відзначають «Репортери без кордонів». Матуку, лікар за професією, все ще відбуває 3-річне ув’язнення за поширення в інтернеті «фальшивих» знімків поранених демонстрантів.
«Репортери без кордонів» нагадують, що Ліга арабських держав – міжнародна організація, котра об’єднує 22 арабські держави і декілька дружніх неарабських, в яких арабська мова є однією з офіційних, планує розмістити штаб-квартиру Арабського суду з прав людини саме в Бахрейні. Передумовою цього, підкреслює медіаорганізація, повинне стати звільнення всіх журналістів і в’язнів сумлінні, котрі засуджені за сфабрикованими звинуваченнями.