Ассанж вимагає порушити проти американського військового кримінальну справу за стеження
Ассанж вимагає порушити проти американського військового кримінальну справу за стеження
В Федеральній прокуратурі Німеччини підтвердили, що Ассанж подав відповідну заяву. За даними німецького видання Süddeutsche Zeitung і каналу NDR, скарга, подана в федеральну прокуратуру міста Карлсруе, налічує 60 сторінок. Документ містить звинувачення проти деякого колишнього морського піхотинця, котрий в 2006-2010 роках служив в Штутгарті і співпрацював з американською розвідкою.
Як відзначається у заяві, в грудні 2009 року в Берліні під час конгресу Chaos Computer Club екс-військовий стежив за Джуліаном Ассанжем (Julian Assange), котрий представляв на заході свій на той час маловідомий проект WikiLeaks.
В червні 2013 року екс-військовий виступив в якості свідка на суді проти інформатора WikiLeaks Бредлі Меннінга (Bradley Manning) – тоді ж стало відомо про його берлінську місію. За даними німецьких ЗМІ, звіт, написаний за результатами стеження за Ассанжем, все ще класифікується як секретний. Сам засновник WikiLeaks заявив про свою готовність дати свідчення, організувавши відеоконференцію.
На цьому тижні Ассанж подав до шведської поліції заяву на порушення кримінальної справи у зв’язку зі зникненням в 2010 році в стокгольмському аеропорту Арланда під час рейсу зі Швеції в Німеччину його сумки. В сумці були три ноутбуки з матеріалами, котрі розкривають військові злочини американців під час авіаатаки на афганське селище Гарані. Під час атаки, за офіційними даними, загинули 26 місцевих жителів і 5 афганських поліцейських, однак місцеві джерела повідомляють про загибель 140 мирних жителів.
Адвокат Ассанжа Пер Самуельсон (Per Samuelson) повідомив, що співробітники аеропорту в Стокгольмі і Берліні так і не змогли пояснити зникнення сумки, хоча багаж був зареєстрований. Сам Ассанж вважає, що сумку з важливими матеріалами було викрадено.
Джуліан Ассанж з червеня 2012 року перебуває на території Великобританії і переховується в посольстві Еквадору. Британський верховний суд ухвалив його екстрадицію до Швеції, де він звинувачується в злочинах сексуального характеру. Сам засновник WikiLeaks побоюється, що його передадуть владі США, де йому може загрожувати смертна кара.