США і Великобританію звинуватили в масштабному зламі систем шифрування

00:00,
6 Вересня 2013
884

США і Великобританію звинуватили в масштабному зламі систем шифрування

00:00,
6 Вересня 2013
884
США і Великобританію звинуватили в масштабному зламі систем шифрування
Американським і британським спецслужбам вдалося зламати систему шифрування, котра захищає особисті і медичні дані, електронне листування і банківські операції мільйонів інтернет-користувачів і компаній. Про це 5 вересня пише з посиланням на чергову серію документів Едварда Сноудена британська газета Guardian.

Спеціалісти американського АНБ проводили злам існуючих шифрів, а також, таємно співпрацюючи з технологічними компаніями і інтернет-провайдерами, намагалися знайти слабкі місця механізмів шифрування, пише Guardian.

Досягти прориву в своїй антикриптографічній програмі АНБ вдалося в 2010 році, коли спецслужби зібрали «величезну кількість даних». Щорічний бюджет програми, відповідно до документів, оцінюється в $250 млн.

Участь в масштабній програмі з дешифрування брав і британський Центр урядового зв’язку (Government Communications Headquarters, GCHQ). За даними Guardian, аналітики служби розробляли методи зламу зашифрованих даних сервісів Facebook, Google, Yahoo! і Hotmail.

Раніше редакція британської Guardian передала частину отриманих від Сноудена матеріалів колегам з The New York Times. Таке рішення в Guardian ухвалили після того, як британський уряд став вимагати від видання передати або знищити ці матеріали. Зрештою, під наглядом полісменів жорсткі диски були знищені, але Guardian заявила, що продовжить працювати зі скопійованою інформацію з-за меж Великобританії.

Наказ про вилучення у Guardian дисків з матеріалами віддав прем’єр-міністр Девід Кемерон. В офісі заступника прем’єра Ніка Клегга (Nick Clegg) підкреслили, що це було зроблено із міркувань безпеки. «Таке рішення ухвалили, тому що воно полягало не в забороні Guardian публікувати статті про цю проблему, а в знищенні матеріалів, котрі самі по собі можуть вбити, а також завдати шкоди державній безпеці», – пояснили в офісі Клегга.

Журналісти в США, відзначали в Guardian, захищені першою поправкою, тому редакція британської газети планує продовжити подальшу публікацію матеріалів про діяльність американських спецслужб завдяки партнерству з американським виданням. В 2010 році видання Guardian, The New York Times і Spiegel також співпрацювали, публікуючи матеріали на основі отриманих WikiLeaks дипломатичних документів США. Представники британського посольства у Вашингтоні зверталися до редакції The New York Times з проханням знищити копії отриманих від Guardian документів Сноудена.

В США екс-співробітник ЦРУ і АНБ Едвард Сноуден звинувачується в шпигунстві і розкритті секретних даних, після того як він розповів журналістам про глобальну програму стеження PRISM. З 23 червня інформатор перебував в транзитній зоні російського аеропорту «Шереметьево». На початку серпня Сноуден отримав в Росії тимчасовий притулок на рік, і залишив зону аеропорту.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
©George Rex, Flickr.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду