В Анголі поліція перешкоджала журналістам висвітлювати акції протестів

00:00,
23 Вересня 2013
951

В Анголі поліція перешкоджала журналістам висвітлювати акції протестів

00:00,
23 Вересня 2013
951
В Анголі поліція перешкоджала журналістам висвітлювати акції протестів
Трьох репортерів заарештували, застосувавши насилля, а потім відпустили. 

Поліція з підрозділу швидкого реагування арештувала у столиці країни Луанді репортерів, які висвітлювали звільнення  з-під арешту учасників молодіжного руху протесту проти авторитарного режиму президента Жозе  Едуарду душ Сантуша (José Eduardo dos Santos), що перебуває при владі 34 роки поспіль,  повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Жертвами охоронців порядку стали репортер Voice of America  Коке Мукута (Coque Mukuta), фрілансер  Алешандрі  Нету (Alexandre Neto) та   редактор незалежного новинного сайту  Maka Angola Рафаел Маркіш ді Мораїш (Rafael Marques de Morais).

Останній розповів КЗЖ,  що їм наказали лягти на землю та надавали стусанів.  Після цього доправили до штаб-квартири поліції, де протримали під вартою декілька годин. «Нас звільнили, не вибачившись, - сказав Маркіш.  - Технічне устаткування нам повернули. Однак мою камеру вартістю $2 тис. розбили».

Заступник командувача Ангольською національною поліцією  Паулу ді Алмейда (Paulo de Almeida) відмовився прокоментувати КЗЖ  інцидент.  Натомість  державний  секретар з прав людини Антоніу Беніту Бембі  (António Bento Bembe) заявив, що йому невідомо про арешт журналістів.

Reuters повідомляв раніше про арешт у Луанді учасників молодіжного Ангольського революційного руху (ARM). Поліція перешкодила  їм влаштувати масову акцію протесту у центрі столиці, на Майдані незалежності. Речник місцевої поліції стверджував, що їх затримали «після незначних заворушень».  Члени та симпатики опозиційного молодіжного руху повідомили у соціальних мережах, що влада застосувала «надмірну силу».

Чисельний поліцейський загін, озброєний кулеметами та пістолетами, спонукав закордонних журналістів залишити місце події під тим приводом, що «їхню безпеку не можна гарантувати», відзначало Reuters. У разі невиконання наказу їм погрожували арештом. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Maka Angola
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду