«Репортери без кордонів» оприлюднили доповідь про утиски преси компартією В’єтнаму

00:00,
25 Вересня 2013
2013

«Репортери без кордонів» оприлюднили доповідь про утиски преси компартією В’єтнаму

00:00,
25 Вересня 2013
2013
«Репортери без кордонів» оприлюднили доповідь про  утиски преси компартією В’єтнаму
«В’єтнам. Запрограмована смерть свободи інформації» - так називається аналітична доповідь,   оприлюднена  у понеділок на прес-конференції у паризькій штаб-квартирі  «Репортерів  без кордонів» (RSF), повідомляє сайт медіаорганізації.

Доповідь приурочено до триденного візиту до Франції прем’єр-міністра В’єтнама Нгуєна Тан Тзунга   (Nguyen Tan Dung). «Репортери без кордонів»  мають намір передати в’єтнамському прем’єр-міністру петицію з вимогою звільнити 35 ув’язнених блоґерів, що зібрала  понад 35 тис. підписів. 

У доповіді аналізується «повний контроль», який компартія протягом десятиліть здійснювала над традиційними медіа. У ній  -  заклик до міжнародної спільноти невідкладно реагувати на ескалацію переслідування  у В’єтнамі кібер-дисидентів.

Компартія створила широку репресивну систему, яку використовує проти кожного, хто не дотримується її лінії,  незалежно висвітлює політичні події і становище з дотриманням прав людини. Контрольовані нею медіа зазнають цензури або змушені вдаватися до самоцензури. У В’єтнамі ухвалено безліч драконівських законів. Останній з них – декрет 72 - забороняє  використовувати блоґи та соціальні мережі для обміну новинною інформацією.

За Індексом свободи преси RSF (Press Freedom Index) В’єтнам посідає 172 місце серед 179 країн світу. Це   друга країна за кількістю ув’язнених блоґерів та кібер-дисидентів. В оприлюдненій 2013 року спеціальній доповіді «Репортерів без кордонів» В’єтнам   фігурує  у списку «Ворогів Інтернету»(Enemies of the Internet).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: rsf.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду