Влада африканської «автономної держави» Пунтленд закрила телестанцію, яка не показала промову президента
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Влада африканської «автономної держави» Пунтленд закрила телестанцію, яка не показала промову президента
Закриття стало каральною акцією за те, в ефірі не було показано відео промови пунтлендського президента Абдірахмана Мохамуда Фароле (Abdirahmane Mohamud Farole) на присвяченій Сомалі конференції Євросоюзу, що відбулася у вересні у Брюсселі.
Наказ віддавав міністр інформації, комунікацій, культури і спадкоємства Ахмед Шейх Джама Юсуф (Ahmed Sheikh Jama Yusuf). У листі, адресованому Universal TV, він звинуватив телестанцію у «правопорушеннях», «ворожому ставленні» до Пунтленда та у зневажанні «етичними нормами журналістики». Репортерам у разі невиконання наказу міністр погрожував фізичною розправою. Заборона набула чинності на невизначений час.
«Свавільний наказ викликав би сміх, якби це не стало ще одним ударом по свободі інформації у Сомалі, - коментують курйозний випадок «Репортери без кордонів».- Закривати інформаційний орган через те, що він не передав доповідь, до якої не мав доступу, - повний абсурд».
За інформацією «Репортерів без кордонів», відео, про яке йдеться, насправді взагалі не існує. Журналісти не були присутні під час виступу Абдірахмана, і воно не було розміщене на сайті ЄС.
Очільник Universal TV у Лондоні Ахмед Абубакар (Ahmed Abubakar) вбачає у забороні політичний мотив. Телестанція мала намір передати інтерв’ю з двома політиками, які вирішили стати суперниками чинного президента Пунтленда на виборах, що відбудуться у січні наступного року.
Пунтленд - проголошена 1998 року «автономна держава» у північно-східній частині Сомалі з населенням приблизно 3,5 млн. жителів і столицею Ґарове (Garowe). На відміну від іншої невизнаної держави - Сомаліленду, що виникла після розпаду у зв’язку з розвалом СРСР сомалійської державності, нинішня влада Пунтленда не домагається повної незалежності. Вона прагне, щоб Пунтленд увійшов до складу федеративної держави Сомалі.