ФБР заарештувало ймовірного оператора наркосайту

00:00,
3 Жовтня 2013
955

ФБР заарештувало ймовірного оператора наркосайту

00:00,
3 Жовтня 2013
955
ФБР заарештувало ймовірного оператора наркосайту
За даними ФБР, платформа Silk Road функціонувала як онлайн-магазин наркотиків та інших нелегальних препаратів. Затриманий 29-річний Росс Уїльям Ульбріхт (Ross William Ulbricht) отримав звинувачення в трафіку наркотиків, хакерстві та відмиванні грошей, повідомляє BBC.

Операція з арешту підозрюваного була проведена у вівторок у публічній бібліотеці Сан-Франциско. При затриманні ніхто не постраждав, повідомила речниця бюро.

Під час операції агенти також вилучили значну суму віртуальної валюти «біткоін» (bitcoin) еквівалентну близько 3, 6 млн. дол. США. Бюро запевняє, що на сьогодні це найбільша операція з вилучення «біткоін». Водночас арешт такої значної суми негативно позначився на ціні віртуальних грошей і викликав дискусії про правомірність дій ФБР.   

На даний момент сайт Silk Road знаходиться в офф-лайні: всі, хто намагається зайти на нього, отримують повідомлення, що сайт під арештом. До цього користувачі мали доступ до сервісу через Tor – анонімну веб-систему, що вимагає спеціальне програмне забезпечення.

Повідомлення, що Silk Road під арештом / bbc.co.uk

Слухання з приводу звільнення Ульбріхта під заставу у федеральному суді Сан-Франциско заплановане на п’ятницю.  

Наразі стали відомі деякі подробиці справи. Так у судових документах робота прикритої платформи описується наступним чином: «Приблизно із січня 2011 року і до вересня  2013-го прихований вебсайт Silk Road працював як онлайн-магазин, де нелегальні медикаменти та інші заборонені препарати і послуги регулярно купувалися та продавалися користувачами сайту».

«Далі у позові стверджується, що прихований вебсайт Silk Road розроблений з метою сприяти забороненій комерційній діяльності, що відбувалася на сайт шляхом забезпечення анонімності користувачів та шляхом роботи в мережі Onion Router чи Tor…, а також вимагаючи, щоби всі транзакції були сплачені у «біткоін», електронній валюті, анонімній як і готівка».

На Silk Road Ульбріхт, відомий під псевдонімом Dread Pirate Roberts, організував продажів на більше ніж 1,2 млрд. дол.США.

До того ж ФБР володіє даними, що Ульбріхт вдавався до насильницьких дій, щоби захистити свої інтереси. Так, він «підштовхував на замовне вбивство» канадського користувача Silk Road на ім’я FriendlyChemist, який вимагав гроші, погрожуючи оприлюднити імена тисяч користувачів сайту. Подальші повідомлення, перехоплені агентами, засвідчують, що Ульбріхт отримав фотографію жертви після виплати 150 тис дол. для убивства здирника. Водночас у судових документах значиться повідомлення судових виконавців з Канади про відсутність факту вбивства у той час у місті Уайт Рок (White Rock), Британська Колумбія.

Інформація про Ульбріхта, представлена у судових документах, засвідчує, що дані на нього збиралися зокрема і в соціальних мережах. Наразі відомо, що 29-річний Ульбріхт – колишній студент-фізик Техаського університету, також навчався в Університеті Пенсильванії протягом 2006-2010 рр. Проте у своєму профайлі на LinkedIn він зазначив, що його цілі «нещодавно змінилися».

У матеріалах слідства є також цитати, взяті із соцмережі: нібито він хотів «дати людям безпосередній досвід того, як би було жити у світі без систематичного застосування сили з боку інституцій та урядів». Правоохоронці стверджують, що просуванням  Silk Road на онлайн-форумах чоловік зайнявся у січні 2011 року. Ці ж канали він використовував для пошуку айті-професіонала у питаннях «біткоін».

BBC наводить реакцію користовучів в інтернеті. «Я все ще шокований і не можу повірити», - написав один із відвідувачів сайту Reddit. Інші висловлюють занепокоєння, що гроші, котрі вони поклали на сайт, тепер заарештовані. Дехто припускає, що незабаром з’являться інші подібні сайти.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
motherboard.vice.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду