Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
На Мальдівах підпалено опозиційну телестанцію
Бойовики із залізними прутами та мачете прорвалися до будівлі. Вони зламали сталеві двері, піднялися в студію, облили її бензином і запалили.
Поранений охоронець постійно телефонував до найближчої поліційної дільниці, прохаючи втрутитися, однак його зусилля були марними. Свідки розповідають, що охоронці порядку прибули на місце події тільки тоді як приміщення було спустошене.
За підтримки інших медіа Raajje TV того ж дня частково відновила передачі на тимчасовій основі.
Підпал було влаштовано за декілька днів після того, як Raajje TV повідомила про те, що телестудії погрожують. А буквально у переддень інциденту директор Джамін Рашід (Yamin Rasheed) звернувся до поліції із проханням узяти телестудію під охорону. У свою чергу правоохоронці обмежилися тим, що підтвердили отримання листа і заявили про посилення патрулювання у цьому районі.
У переддень інциденту Raajje TV висвітлювала демонстрації опозиційної Мальдівської демократичної партії (MPD), що виступає проти рішення Верховного суду відкласти проведення виборів на невизначений термін.
Після того, як у лютому 2012 року присягу президента у Мальдівській Республіці прийняв Мохамед Вахід Хассан (Mohamed Waheed Hassan), адміністрація голови держави і поліція оголосили, що вони не співпрацюватимуть із Raajje TV. Її репортерів не пускали на прес-конференції президента, а поліція під час демонстрацій відмовлялася брати телестанцію під захист, відзначає RSF.
У серпні 2012-го вихід в ефір Raajje TV через злочинний напад тимчасово припинявся, а на початку цього року на директора новин телеканалу Ібрагіма Асварда Вахіда (Ibrahim Asward Waheed) вчинили напад бойовики. Вони жорстоко побили його залізними прутами і вважали, що вбили.
«Репортери без кордонів» засудили підпал Raajje TV як «прямий удар по свободі інформації», а також бездіяльність поліції, яка знехтувала попередженням про загрозу, що надійшла за декілька годин до того, як її було здійснено. Медіа-організація закликала владу Мальдівської Республіки та міжнародну спільноту допомогти телестанції якнайшвидше відновити інформаційну діяльність.