Євросуд з прав людини: сайти можна притягувати до відповідальності за коментарі користувачів

00:00,
14 Жовтня 2013
2308

Євросуд з прав людини: сайти можна притягувати до відповідальності за коментарі користувачів

00:00,
14 Жовтня 2013
2308
Євросуд з прав людини: сайти можна притягувати до відповідальності за коментарі користувачів
Такий висновок закладено у постанові європейської судової інстанції щодо справи «Delfi AS проти Естонії» (Delfi AS v. Estonia, N 64569/09). Рішення було оприлюднене 10 жовтня. 

У даній справі портал Delfi наполягав, що перекладення на редакцію відповідальності за коментарі читачів, порушує свободу вираження, відповідно до статті 10 Конвенції із захисту прав людини та фундаментальних свобод.

Проте Європейський суд з прав людини своєю постановою затвердив, що подібного порушення немає.

Раніше національні суди Естонії постановили, що Delfi AS несе відповідальність за зміст коментарів на сайті, незважаючи на те, що там було прямо зазначено, що коментарі лишають читачі і вони несуть за них відповідність, а сайт надає лише технічну можливість коментувати публікації.

Даний прецедент стосується справи статті, опублікованій на Delfi, про знищення однією судноходною компанією так званої «льодової дороги», що дозволяє взимку пересуватися по замерзлому морю. Під публікацією були розміщенні коментарі, на які поскаржився Айдар Леес-Леесмаа, керівник і основний власник компанії, що експлуатує пороми, що зв’язують естонські острови із материком. Згодом він ініціював притягнення Delfi AS до цивільно-правової відповідності.

Естонські суди вирішили, що внаслідок створення можливості коментувати редакція надавала контентну, а не просто технічну послугу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
hudoc.echr.coe.int
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду