Китайська влада знову арештовує тибетських активістів

00:00,
17 Жовтня 2013
953

Китайська влада знову арештовує тибетських активістів

00:00,
17 Жовтня 2013
953
Китайська влада знову арештовує тибетських активістів
За останні дні в регіоні затримали трьох осіб. «Репортери без кордонів» (RSF) вимагають звільнення арештованих і вважають, що такі дії перетворюють Тибет на чорну інформаційну діру.

Пекін посилив  переслідування незалежних новинарів у Тибетському автономному районі під приводом, що «їхня політична діяльність спрямована на руйнацію соціальної стабільності та на розкол китайської батьківщини», звітують «Репортери без кордонів».

За даними, отриманими організацією з ексклюзивних джерел, було арештові ще трьох авторів, які є джерелами інформації про події в Тибеті для зовнішніх спостерігачів.

Так, 12 жовтня у місті Сог, що у східному Тибеті, було затримано ченця Калсанга Чедхара  (Kalsang Choedhar) за  розповсюдження інформації про вчинений китайською владою погром протестів у повіті Дріру. У нього  відібрали мобільний телефон і переправили невідомо-куди.

Сотні тибетських ченців з монастиря Пал'юл влаштували   демонстрацію біля урядових установ і поліційного відділку, вимагаючи  звільнити арештованого.

За день до цього під арешт  потрапив 27-річний  тибетський письменник Цултрим Г'ялцен (Tsultrim Gyaltsen). За словами свідків,  агенти служби безпеки увірвалися вночі в його оселю. Вони конфіскували  комп'ютер, мобільний телефон, книги та інші особисті речі дисидента.

Наступного дня було арештовано його соратника 25-річного Юлгала (Yulgal). Обох їх  звинувачують у крамольній політичній діяльності. Де і в яких умовах їх нині утримують  -  невідомо.


Г'ялцен, колишній чернець, – автор двох  книг про Тибет. Він видавав також тибетською мовою часопис The New Generation. Юлгал – колишній офіцер служби безпеки, який пішов у відставку з «політичних» міркувань.


Влада ставиться до нових арештантів  так само жорстко, як і до тибетського поета Лобсанга Намігала (Lobsang Namygal), відзначають «Репортери без кордонів». Після арешту у травні 2012 року за публікацію заборонених  виступів  Далай-лами та інших політичних текстів про становище у Тибеті він перебував у повній ізоляції.

Родина тривалий час  нічого не знала про місцезнаходження Намігала. Тільки у березні цього року стало відомо, що він ймовірно перебуває за ґратами в'язниці у місті Ченду (провінція Сичуань). У вересні  влада підтвердила його місцеперебування і назвала причини арешту. Проте йому і досі заборонено спілкуватися  з адвокатом чи будь-якими іншими відвідувачами.


До арешту Намігал працював у Буддійському культурному центрі  у місті Ченду. Він - автор книги віршів, в яких висловився за  незалежність Тибету. До цього чоловік уже перебував за ґратами внаслідок арешту 2008 року у зв'язку з протестами в історичній столиці Тибету Лхасі проти Олімпійських ігор у Пекіні.

Кожен такий арешт за намагання донести до зовнішнього світу драматичну ситуацію у Тибеті дедалі більше занурює регіон в ізоляцію, наголошують «Репортери без кордонів».

Організація закликає китайську владу припинити арешти і негайно звільнити в’язнів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
tibetoday.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду