У Македонії засудили журналіста до 4,5 років ув’язнення
Хід цій справі дала заява, зроблена у лютому цього року свідком справи убивства. Златко Арсовскі зізнався у фальшивій дачі показань, до чого його нібито змусив тиск поліції. Після цього Кежаровскі звинуватили в тому, що через його статтю обвинувачені в убивстві виявили свідка і змусили його змінити свідчення, пояснює BalkanInsight.
На час арешту Кежаровскі розслідував смерть журналіста Ніколи Младенова, засновника організації «Фокус».
Кежаровскі винним себе не визнає. «Мої тексти пролили світло на роботу судів та порушень у судовій системі. Вони також є критика роботи міністерства поліції», - заявив журналіст.
Разом з ним вироки отримали ще семеро підсудних – судді, прокурор, юристи – за допомогу, надану обвинуваченим у вбивстві.
Адвокати усіх засуджених збираються подавати апеляцію у вищу інстанцію.
Справа проти Кежаровскі викликала бурою критики на адресу правоцентристського уряду прем’єра Нікола Груєвскі. Як пише балканське видання, засудження журналіста відбулося на тлі масового закриття ЗМІ, що протягом останніх років витупали із критикою уряду. Це призвело до значних дискусій щодо рівня свободи преси в Македонії.
Місцеві та міжнародні організації вже звинуватили уряд за переслідування журналіста та розкритикували владу за утримання чоловіка п’ять місяців в ув’язненні, допоки він чекав на суд. Кежаровскі й надалі перебуватиме під вартою на час процедури апеляції.
Представник ОБСЄ Дуня Міятовіч заявила, що не раз зверталася до органів з проханням звільнити журналіста.
Уряд також не задовільним вимогу місцевої Асоціації журналістів помилувати Кежаровскі. Прем’єр-міністр відсторонився від цієї справи, сказавши, що суди мають бути незалежні від політичних втручань.
«Репортери без кордонів» уже заявили, що «шоковані» цим вироком: «Звинувативши Кежаровскі через п’ять років після публікації статті, судова влада діяла із стараннями, які є незрозумілими та такими, що викликають занепокоєння. Ми знову закликає негайно звільнити Кежаровскі».