США виконали лише половину зобов’язань бути відкритими – незалежний аудит
США виконали лише половину зобов’язань бути відкритими – незалежний аудит
«Партнерство відкритого уряду» (Open Government Partnership) – міжнародна група, до якої входить 61 країна (зокрема і Україна), що погодилися вести транспарентну політику. США – один зі членів-засновників організації у 2011 році.
Згідно з висновками незалежної експертизи, основні витримки якої публікує ресурс Nextgov, Сполучені Штати втілити в життя лише половину зобов’язань, взятих на себе два роки тому в рамках міжнародної угоди щодо урядової транспарентності.
Ці дані різко суперечать березневому звіту, зробленому Білим домом, у якому заявлено, що уряд виконав 24 із 26 зобов’язань в рамках програми «Партнерство відкритого уряду».
Так, у звіті йдеться, що американський уряд досяг мінімального прогресу у розсекреченні незначних записів, що становлять інтереси національної безпеки, чи у використанні нових технологій, щоби надати людям доступ до документів відповідно до Акту про свободу інформації (Freedom of Information Act).
Білий дім заявив, що виконав обидва зобов’язання, посилаючись на наказ президента відкрити Національний центр розсекречення (National Declassification Center) та кілька вебсайтів, що працюють із запитами відповідно до Акту про свободу інформації. Але цього недостатньо для відкритості уряду до громадян, йдеться у звіті.
Білий дім мав би бути також відкритішим і у питаннях використання коштів на зовнішню допомогу та вимагати більш прозорої діяльності від американських корпорацій.
З іншого боку, адміністрація просунулася вперед щодо зобов’язань вдосконалити захист інформаторів з уряду та налагодити діалог з громадськістю, використовуючи цифрові технології як то вебсайт We the People petition.
Частково над звітом працювала Елейн Кемарк (Elaine Kamarck), екс-посадовець адміністрації Клінтона і лектор Урядової школи ім. Гарварда Кеннеді (Harvard Kennedy School of Government), а також представники американського уряду і контролюючих груп.
Дана незалежна ревізія здійснюється щодва роки на предмет виконання учасниками своїх зобов’язань.
У звіті наголошується, що Білий дім не зміг прокоментувати документ у його чорновій версії, оскільки той був надісланий під час недавньої фінансової урядової кризи.
Повністю звіт викладено тут.