Президент Кенії відмовився підписати антимедійний закон

00:00,
13 Листопада 2013
1047

Президент Кенії відмовився підписати антимедійний закон

00:00,
13 Листопада 2013
1047
Президент Кенії відмовився підписати антимедійний закон
Кенійський президент Ухуру Кеніата (Uhuru Kenyatta) не підпише закон, спрямований проти свободи медіа, повідомив віденський Міжнародний інститут преси (IPI). 

Очільник держави відмовився підписати схвалений парламентом наприкінці жовтня  законодавчий акт на тій підставі, що він суперечить конституційному захисту свободи преси, заявив радник президента.

Очікується, що Ухуру Кеніата поверне законодавчому органу Біль про поправку у сфері інформації та комунікацій (Information and Communications Amendment Bill), сказав IPI голова  Кенійської асоціації кореспондентів  (Kenyan Correspondents Association) Вільям Олу Дженек (William Oloo Janak). Він оцінив цей крок з почуттям стриманого оптимізму.

«Президент має право відхилити закон, – вважає голова Медіаради Кенії (Media Council of Kenya) та директор Національної медіагрупи  Джозеф Одіндо (Joseph Odindo). – Ми сподіваємося, що після його повернення до парламенту депутати проведуть консультації у цій сфері та розроблять закон, що сприятиме відкритості уряду й свободі слова. Кожен законодавчий акт повинен відповідати конституції».

Пропонований парламентом і відхилений президентом закон уповноважував призначувану урядом інстанцію вирішувати, хто має право працювати журналістом і накладати штрафи. Він передбачав створення нового судового органу, який позбавляв би репортерів повноважень і за порушення «нового кодексу поведінки» накладав би на них штрафи у сумі, еквівалентній €11,700 тис., а на компанії – до €171 тис.

Кенійський парламент обговорював також питання щодо законопроекту, який  запроваджував би обмеження на журналістську діяльність, що «завдає шкоди національним інтересам».

«Небагато кенійських медійників спромоглися збагнути, чому так легко пройшов у парламенті найбільш репресивний за 50-річну історію країни медіазакон», - написав у блозі представник нью-йоркського Комітету журналістів у Східній  Африці Том Роудз (Tom Rhodes). 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ухуру Кеніата. ynaija.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду