Поліція підозрює, що нападник на Libération також погрожував офісу телемережі BFMTV

00:00,
19 Листопада 2013
1137

Поліція підозрює, що нападник на Libération також погрожував офісу телемережі BFMTV

00:00,
19 Листопада 2013
1137
Поліція підозрює, що нападник на Libération також погрожував офісу телемережі BFMTV
Під час масштабної операції з арешту винуватця вчорашньої стрілянини, виявилося, що напад на редакцію Libération та ранішній інцидент у офісі новинної телемережі BFMTV міг здійснити один і той же чоловік.

Опис, складений поліцією, змальовує чоловіка «європейського типу віком від 35 до 45 років, на зріст від 1,7 до 1,8 м, із волоссям із сивиною та бородою, відрощеною два-три дні тому».

Уперше портрет підозрюваного оприлюднив на прес-конференції у  понеділок ввечері генеральний прокурор республіки Франсуа Молен (François Molins). До цього він додав, що чоловік, ймовірно, був одягнений у куртку кольору хакі, зелений пуловер без рукавів і зелені кросівки з білими підошвами.

Генпрокурор висловив припущення, що один і той же підозрюваний, особу якого не визначено, скоїв протягом короткого часу три напади.

Невдовзі після збройного нападу на редакцію Libération він обстріляв розташовану неподалік штаб-квартиру банку Société générale, викликавши паніку. Цього разу обійшлося без жертв.

Нападник, який стріляв у редакції Libération, був озброєний мисливським дробовиком 12-го калібру. Тим самим видом зброї, з яким минулої п’ятниці увірвався до офісу новинної телемережі BFMTV. Тоді нападник  обмежився словесною погрозою одному з редакторів, з яким зіткнувся. «Наступного разу, - сказав він, - я не дам щодо вас маху».

Відеофіксація нападу в офісі телемережі BFMTV/bbc.co.uk

Слідчі офіційно не оголосили порівняльного висновку, однак, за словами директора редакції Libération Фабріса Руссельо (Fabrice Rousselot) вони «на 99 відсотків» впевнені, що йдеться про одну й ту ж  особу. 

Оприлюднені знімки підозрюваного з камер спостереження відповідають зовнішньому вигляду нападника в офісі BFMTV. 

Посилаючись на анонімне джерело у правоохоронних органах, сайт Libération повідомляє, що «три факти можуть бути взаємозв’язані між собою, однак це ще потрібно довести».

До цього додається наступна інформація: «Десь через півтори години після пострілів, що пролунали поблизу банку Société générale, поліції зателефонував по гарячій лінії автомобіліст. Він повідомив, що озброєний суб’єкт захопив його заручником і змусив довезти поруч  готелю George V, що неподалік Єлисейських полів. Слідчі намагаються остаточно  з’ясувати, чи йдеться про одну й ту ж особу».

Паризька кримінальна поліція також спростувала повідомлення газети le Parisien, що стрільця арештовано.

Libération наводить висловлювання французьких державних діячів з осудженням збройного нападу і на підтримку Libération. Прем’єр-міністр Жан-Марк Ейро (Jean-Marc Ayrault) розцінив його як «пряму атаку проти однієї з опор нашої демократії – свободи преси». Міністр освіти Венсан Пейон (Vincent Peillon) сказав: «Іноді я жорстко висловлююся на адресу журналістів. Однак відчуваю найбільшу повагу до цієї професії. Я вважаю, що в нашій історії є дві опори демократії: освіта та журналістика».

Серед відомих діячів, які відгукнулися на Twitter, - голова Національної Асамблеї Клод  Бартолон (Claude Bartolone).

Журналістська спільнота Франції висловлює підтримку колегам з Libération. «Звістка  про цей замах особливо потрясла нас, - заявила редакція сатиричного тижневика Charlie Hebdo. – Ми не забуваємо про те, що коли два роки тому офіси нашої  редакції спустошила пожежа, скоєна кримінальними злочинцями, Libération на два місяці гостинно прийняла нас».

Натомість пораненому нападником в редакції Libération асистенту фоторепортера, ім’я якого не називають, зробили операцію. Він почувається «трохи краще», однак все ще перебуває у  реанімаційному відділенні лікарні «у дуже важкому стані».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду