Ноам Хомський домагається звільнення ув’язнених іранських журналісток

Ноам Хомський домагається звільнення ув’язнених іранських журналісток

00:00,
14 Липня 2014
2351

Ноам Хомський домагається звільнення ув’язнених іранських журналісток

00:00,
14 Липня 2014
2351
Ноам Хомський домагається звільнення ув’язнених іранських журналісток
Ноам Хомський домагається звільнення ув’язнених іранських журналісток
Всесвітньо відомий американський філософ, лінгвіст і аналітик Ноам Хомський звернувся із закликом до іранського президента Хасана Рухані негайно звільнити журналістку Марзіє Расулі (Marzieh Rasouli), засуджену до 2-річного тюремного ув’язнення і до 50 ударів батогом. Про це повідомила The Guardian.

«Я був здивований і болісно сприйняв арешт і жорстоке ставлення до Марзіє Русалі та інших журналісток, - заявив він британському виданню. - Це у жодному разі неприйнятно. Сподіваюся і вірю в те, що їх швидко відпустять на свободу і відшкодують несправедливе покарання».

Марзіє Расулі – знана іранська журналістка, яка пише про культуру й мистецтво для декількох реформістських і незалежних видань.

Вона не вперше стала жертвою політичних репресій. 2012 року влада арештувала її разом із двома іншими медійниками та режисером-кінодокументалістом за співпрацю з іранською службою BBC. Їх звинуватити у «зв'язках із британської розвідкою», у «створенні таємної мережі» та у «зборі й передачі секретної інформації».

Расулі перебувала в одиночному ув’язненні секції посиленого режиму Евінської тюрми під охороною «вартових іранської революції». Звідти її звільнили під заставу 300 млн. томанів (€350 тис).

8 липня журналістка знову потрапила за ґрати цієї в’язниці за стандартним звинуваченням у «поширені пропаганди» проти правлячої системи та за «порушення суспільного порядку». Про це вона сама повідомила у Twitter.

Президент Хасан Рухані, до якого апелює американський діяч, має репутацію поміркованого реформатора і поліпшує стосунки із Заходом. Однак незалежна від очолюваного ним уряду іранська судова система спільно з розвідувальною службою та силами безпеки розпочала в Ірані нову хвилю арештів медійників, відзначає The Guardian. Серед нових заарештованих є щонайменше троє журналісток.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ноам Хомський, commons.wikimedia.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду