Американський суд визначив найдорожчого фотокореспондента планети

00:00,
24 Листопада 2013
1863

Американський суд визначив найдорожчого фотокореспондента планети

00:00,
24 Листопада 2013
1863
Американський суд визначив найдорожчого фотокореспондента планети
Фрілансер відсудив $1,2 млн. у компаній, що без дозволу використали його фотографії з Twitter, повідомляє Reuters.

Минулої п’ятниці нью-йоркський суд виніс рішення, що стосується права використання візуального контенту, що знаходиться у вільному доступі в соціальних мережах, третьою стороною в комерційних цілях.  

Суд постановив, що агенції Agence France-Presse та Getty Images порушили авторське право гаїтянського фотографа, поширивши без дозволу його знімки, опубліковані у соціальній мережі.

Фотограф Деніел Морель (Daniel Morel) опублікував у Twitter фотографії, зняті після потужного землетрусу на Гаїті у 2010 році, під час якого загинуло понад 250 тис. людей.

Редактор AFP вийшов на фотографії Мореля через акаунт іншого користувача Twitter і надав їх агенції Getty. Згодом фото були поширені між багатьма клієнтами останньої компанії зокрема серед телеканалів та Washington Post.

Сума, яку суд постановив виплатити компаніям постраждалому, становить максимальний штраф, передбачений законом про авторські права, - $1,2. AFP готова була заплатити $120 тис. Під час судових слухань захисник агенції Getty Марша Пол (Marcia Paul) заявила, що Морель хоче стати «найбільш оплачуваним новинним фотографом планети».

Адвокат фрілансера Джозеф Байо (Joseph Baio) прокоментував рішення наступним чином: «Це перший випадок, коли дані обвинувачувані чи узагалі будь-які великі цифрові ліцензіати фотографії були визнані відповідальними за умисне порушення закону про авторське право».

Адвокат AFP Джошуа Кауфман (Joshua Kaufman) наполягав на тому, що порушення сталося внаслідок невинної помилки, оскільки користувач Twitter, через якого редактор агенції вийшов на фото Мореля, опублікував зображення без посилання на автора, і також несе відповідальність. Тому працівник AFP, переконував адвокат, був упевнений, що опубліковані фотографії були доступні для публічного використання.

Юридичні оскарження у цій справі розпочалися ще у 2010 році, після того, як була виявлена помилка. Тоді AFP подала позов проти Мореля, заперечуючи порушення авторських прав, про що раніше заявив фотограф. Опісля Морель подав зустрічний позов.

Незважаючи на те, що AFP наполягала на тому, що правила Twitter дозволяють використання фотографій, суддя скоригував дане твердження: компанія передбачає використання та передрук зображень, але не з комерційної метою.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Деніел Морель (ліворуч). chetgordon.blogspot.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду