Свобода преси варта того, щоб за неї боротися - представниця Freedom House

00:00,
2 Грудня 2013
1204

Свобода преси варта того, щоб за неї боротися - представниця Freedom House

00:00,
2 Грудня 2013
1204
Свобода преси варта того, щоб за неї боротися - представниця Freedom House
Директор євразійських програм Freedom House Сюзан Корк розкритикувала український уряд за насильницькі дії проти журналістів та мирних демонстрантів. 

«Цього тижня Віктор Янукович зробив серйозний особистий прорахунок, який, дуже можливо, призведе до його падіння. Навіть у власній партії його члени починають відсторонюватися. І сьогодні буде тим моментом, коли голос народу наблизить Україну до Європи» - заявила Сюзан Корк під час презентації звіту «Оцінка свободи слова в Україні під час її головування в ОБСЄ», яка відбулася сьогодні в Києві.

Вона наголосила, що «вільна преса є дуже важливим складовим вільного суспільства».

«Коли Україна взялася головувати в ОБСЄ, то одним із пріоритетів український  уряд визначив свободу преси, - сказала пані Корк. - Наш звіт оцінює, на скільки уряд дотримався цього зобов’язання. На жаль, уряд не зміг дотриматися своєї обіцянки. Причиною цього є корупційна зацікавленість самого уряду».

«Свобода преси варта того щоб за неї боротися, як ви це робите кожного дня, бо вона проливає світло на вчинки та на корупцію» - звернулася Сюзан Корк до журналістів.  

«Я знаю що багато з вас зазнали особистих нападів. І я закликаю вас зібрати всю свою мужність і мужньо виконувати свій обов’язок далі» - закликала представниця Freedom House.

У самому звіті «Оцінка свободи слова в Україні під час її головування в ОБСЄ», підготовленому Freedom House спільно з Інститутом масової інформації, зазначається, що «поступ України у виконанні зобов’язань щодо свободи вираження, у тому числі стосовно сприяння поширенню інформації та покращення умов  роботи журналістів, був в основному незадовільним в останні роки і відстає від прогресу, досягнутого в Молдові, Грузії та Вірменії, але є кращим, аніж в Азербайджані та Білопусі».

Україномовний варіант звіту можна завантажити тут.

5-6 грудня цього року у Києві відбудеться 20-те засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду