Керівний комітет Ради Європи з питань ЗМІ та інформаційного суспільства стурбований проявами насильства проти журналістів в Україні

00:00,
3 Грудня 2013
1772

Керівний комітет Ради Європи з питань ЗМІ та інформаційного суспільства стурбований проявами насильства проти журналістів в Україні

00:00,
3 Грудня 2013
1772
Керівний комітет Ради Європи з питань ЗМІ та інформаційного суспільства стурбований проявами насильства проти журналістів в Україні
Про це MediaSapiens повідомила член Нацради з питань телебачення і радіомовлення України та представник України у Керівному комітеті Ради Європи Лариса Мудрак.

Події в України стали першим пунктом обговорення на п’ятому засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань ЗМІ та інформаційного суспільства (CDMSI), що відкрилося сьогодні у Страсбурзі.   

Мова йшла про перешкоджання професійній діяльності журналістів під час висвітлення акцій протесту. Представник Асоціації європейських журналістів (AEJ) Вільям Хорслі висловив стурбованість від імені усієї європейської журналістської спільноти щодо неприпустимості навмисного переслідування представників ЗМІ під час висвітлення подій громадянських акцій.

Представник України у Керівному комітеті Ради Європи Лариса Мудрак вказала про недопустимість будь-яких спроб перешкоджання професійній діяльності журналістів. Під час засідання було зазначено, що усі без винятку випадки насильства над журналістами повинні бути розслідувані і виявлені не лише винні в цій ситуації, але й з’ясовані причини кожної окремої ситуації.

Лише в такий спосіб можливо напрацювати дієві превентивні механізми з метою унеможливлення неприпустимих ситуацій у подальшому, як у конфліктних, так і в неконфліктних ситуаціях, вважають у комітеті.

Нагадаємо, що міжнародна спільнота має правові механізми у питаннях боротьби з проявами насильства проти журналістів. Серед них Світова декларація з прав людини, Женевські конвенції, Міжнародна угода про громадянські та політичні права, Резолюція Комісії ООН з прав людини 2005/81, Резолюція Ради безпеки ООН 1738 (2006).

Серед інших,  на нинішньому засідання Керівного комітету, одним із пріоритетних питань є захист журналістів та запобігання «закликам ненависті» в онлайн середовищі, особливо у період бурхливого розвитку нових конвергентних ЗМІ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
fra.europa.eu
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду