Редактора єгипетського медіа заарештували, ймовірно, за передрук NYT
Редактора єгипетського медіа заарештували, ймовірно, за передрук NYT
Як повідомляє Reuters, це сталося за два дні після того, як єгипетська Верховна рада з медіарегуляції (Supreme Council for Media Regulation) зобов'язала видання сплатити 50 тисяч єгипетських фунтів (2 849 доларів США) за передрук матеріалу американської газети The New York Times про ймовірну фальсифікацію виборів у країні.
Видання повідомило, що його адвокати отримали від поліції інформацію, що арешт головреда обумовлений відсутністю в медіа дозволу на інформаційну діяльність. Проте журналісти Masr al-Arabia уважають, що причина — зміст публікації NYT. У матеріалі американського медіа йшлося про те, що деяким виборцям в Єгипті пропонували гроші та спонукали до голосування іншими способами.
У неділю медіарегулятор, базуючись на скарзі національного виборчого органу, звинуватив Masr al-Arabia в публікації фейкових новин. «Веб-сайт повинен перевірити достовірність новин або подати це як певну точку зору», — йдеться в його заяві з посиланням на матеріал NYT.
The New York Times повідомила, що переконана в точності своєї публікації. У прес-службі видання заявили, що «засуджують будь-які арешти, які залякують журналістів та придушують свободу преси».
Джерело в поліції повідомило Reuters, що Аделя Сабрі звинувачують у створенні новин без дозволу й незабаром викличуть в прокуратуру.
Masr al-Arabia є одним з близько 500 сайтів, які були заблоковані в Єгипті протягом останніх кількох місяців, хоча деякі з них все ще доступні через віртуальні мережі. Правозахисні організації наголошують, що закриття інтернет-ресурсів є проявом придушення свободи слова.
Влада Єгипту натомість заявляє, що таким чином стримує поширення фейкових новин, що необхідно для забезпечення національної безпеки.
Нещодавно чинний президент Єгипту Абдель Фатах аль-Сісі переміг у другому терміні виборів, отримавши 97% голосів виборців, явка яких становила 41%.
Нагадаємо, півтора року тому в Єгипті заарештували журналіста Al-Jazeera Махмуда Хусейна за «підбурювання до заколоту».