Суд над Петером Мадсеном: у звинуваченого в убивстві Кім Волл виявили психопатичні нахили
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суд над Петером Мадсеном: у звинуваченого в убивстві Кім Волл виявили психопатичні нахили
AP передає, що прокурор Якоб Бух-Йепсен (Jakob Buch-Jepsen) повідомив, що згідно із висновками психіатричної експертизи, 47-річний данець є розумною людиною «з психопатичними нахилами», який не має «жодного співчуття або почуття провини».
Нагадаємо, у січні данська прокуратура звинуватила Петера Мадсена у вбивстві Кім Волл, розчленуванні тіла та сексуальній нарузі над ним, які сталися 10 серпня 2017 року.
Прокурор заявив на суді, що точна причина смерті журналістки не встановлена. За його словами, кров Кім Волл була знайдена на комбінезоні Мадсена, в якому він був одягнений під час затримання. Слідчі вважають, що вона могла загинути від удушення або перерізання горла.
Сторона захисту наполягає на тому, що Кім Волл загинула в результаті нещасного випадку й Петер Мадсен не мав наміру її вбивати. Він однак визнає, що розчленував її тіло й викинув його в море.
На суді винахідник повідомив, що всередині підводного човна, де перебувала Волл, виникла проблема з тиском й приміщення заповнив вихлопний газ. Мадсен заявив, що він тоді перебував на палубі й не одразу зміг відкрити люк. Він додав, що коли це йому вдалося, він знайшов Кім Волл без ознак життя. Петер Мадсен заявив, що намагався надати їй першу допомогу, але припинив, бо було небезпечно лишатися всередині. «Існував ризик потім знайти підводний човен з двома загиблими», – заявив він на суді.
Петер Мадсен заявив, що до нещасного випадку Кім Волл «гарно провела вечір на його човні». Обвинувачений також заперечив, що мав сексуальний контакт з журналісткою.
На суді, де були присутні батьки Кім Волл, він спокійно й ретельно відповідав на питання прокурора.
Сторона звинувачення заявляє, що це було навмисне вбивство, оскільки винахідник взяв із собою на борт інструменти, які зазвичай не брав.
Як повідомляє ВВС, на запитання, чому він розсленував тіло Кім Волл, Петер Мадсен відповів: «Я не розумію, яка це має значення, адже на той час вона вже була мертва». Він пояснив зміну наданих ним версій подій того вечора тим, що «хотів уберегти її родину від жахливих подробиць».
Суд у Копенгагені триватиме до 25 квітня.
Перше засідання висвітлювали понад 100 журналістів із різних країн світу.
Нагадаємо, 10 серпня Кім Волл вирушила на інтерв'ю з данським бізнесменом та винахідником Петером Мадсеном (Peter Madsen), який створив найбільший в світі приватний саморобний підводний човен «Наутілус». Інтерв'ю відбувалося на човні. 11 серпня після початку розшуку журналістки, поліція знайшла «Наутілус», на якому був Петер Мадсен, але не було Кім Волл. Петера Мадсена затримали за підозрою в вбивстві.
22 серпня в морі знайшли понівечене обезголовлене тіло, яке згодом експерти ідентифікували як тіло пані Волл. У «Наутілусі» виявили сліди крові, які також належали журналістці.
7 жовтня данська поліція, яка розслідує жорстоке вбивство шведської журналістки Кім Волл, знайшла в морі її голову та ноги, а також особисті речі.
Експертиза підтвердила, що голова Кім Волл не має ніяких ознак перелому. Нагадаємо, підозрюваний в вбивстві журналістки Петер Мадсен стверджував, що Кім Волл загинула внаслідок нещасного випадку: за його словами, на човні її нібито вдарило люком, після чого він вирішив поховати її в морі. Натомість слідство виявило, що Кім Волл було завдано 15 ножових поранень. Суд постановив залишити підозрюваного під вартою на чотири місяці. Пізніше в морі знайшли інші частини тіла загиблої журналістки.
Як писав MediaSapiens, виявилося, що на жорсткому диску, який належить капітану підводного човна «Наутілус» Петеру Мадсену, були знайдені фото та відео з обезголовленими жінками. На суді прокурор повідомив, що це були зображення реальних жінок.
Кім Волл співпрацювала як фрілансер з Foreign Policy, The Atlantic, Harpers, Guardian, New York Times, Vice, The South China Morning Post та багатьма іншими виданнями.
У жовтні близькі загиблої Кім Волл оголосили, що засновано фонд її імені, який фінансуватиме роботи жінок-репортерок.