У Південному Судані після спроби державного перевороту впроваджують примусове ліцензування журналістів

00:00,
20 Грудня 2013
960

У Південному Судані після спроби державного перевороту впроваджують примусове ліцензування журналістів

00:00,
20 Грудня 2013
960
У Південному Судані після спроби державного перевороту впроваджують примусове ліцензування журналістів
Міжнародний інститут преси (IPI) привертає увагу до запровадження у країні обов’язкового державного ліцензування усіх журналістів і медіаорганізацій. Це чиниться нібито задля того, щоб захистити їх від арештів та переслідувань.

Урядове рішення про примусову реєстрацію було оголошено за декілька днів до вчиненого минулої неділі спроби державного перевороту, відзначає IPI. Miraya, незалежна  радіостанція у столиці країни  Джабі, тоді повідомляла: міністр інформації виправдовував запланований захід тим, що має на меті «налагодити та регулювати медіа».

Однак ЗМІ розцінили це  як «погром свободи слова»,  для прискорення  якого уряд використовує останні драматичні  події. Попри погрози судових позовів  журналісти відмовляються виконувати  розпорядження про примусову  реєстрацію. 

«Обов’язкове ліцензування журналістів - це  добре відлагоджений механізм, який репресивні уряди використовують  для  контролю над пресою, - заявила менеджер IPI зі свободи преси Барбара Тріонфі (Barbara Trionfi). - Ми вважаємо, що це абсолютно неприйнятно і є порушенням  міжнародних стандартів у цій сфері… Пряме чи опосередковане  втручання держави у редакційні рішення,  безперечно,  перешкоджає незалежному висвітленню подій».

  

Міжнародний інститут преси закликав  уряд Південного Судану утриматися від впровадження обмежень для журналістів та від втручання у висвітлення новин у зв'язку зі спробою державного перевороту.

Відколи у липні 2011 року наймолодша в Африці та багата на поклади нафти африканська країна домоглася незалежності вона не спромоглася встановити стабільний уряд. Безлад у Південному Судані розпочався із зіткнень у підрозділах президентської охорони. Причиною стали міжетнічні суперечності  між військовими - представниками найчисельніших народностей країни нуер та дінка. Президент Салва Кір (Salva Kiir) наполягає на тому, що причина теперішніх кривавих сутичок, внаслідок яких за попередніми даними вже загинуло 500 людей, - не міжетнічні, а політичні конфлікти й боротьба за владу.

Очільник держави звинувачує у спробі державного перевороту свого колишнього заступника Рієку Мачара (Riek Machar), якого він звільнив з посади у липні 2013 року.

Тим часом військові зіткнення у Судані тривають. Країна - на межі громадянської війни. Маси мирних жителів опинилися на становищі біженців. Об’єктом нападу став  миротворчий контингент ООН, що  призвело до жертв.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Президент Салва Кір. zimbio.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду