Цьогоріч рекордна кількість журналістів перебувають за ґратами – CPJ

Цьогоріч рекордна кількість журналістів перебувають за ґратами – CPJ

11:02,
13 Грудня 2017
2072

Цьогоріч рекордна кількість журналістів перебувають за ґратами – CPJ

11:02,
13 Грудня 2017
2072
Цьогоріч рекордна кількість журналістів перебувають за ґратами – CPJ
Цьогоріч рекордна кількість журналістів перебувають за ґратами – CPJ
Автори:
За даними правозахисної організації Комітет захисту журналістів (CPJ), станом на 1 грудня 2017 року 262 журналісти перебувають в ув'язненні в багатьох країнах світу.

Ця кількість є рекордною, повідомляється в доповіді організації, опублікованій 13 грудня.

Дані засвідчили зростання порівняно з попереднім роком, коли CPJ зафіксувала 259 ув'язнень журналістів. «Ця картина відображає повну нездатність міжнародної спільноти вирішити глобальну кризу свободи преси», – заявили у CPJ.

За даними CPJ, 194 (74%) журналісти ув’язнені за дії, які вважають спрямованими проти інтересів держави й судяться за суперечливими законами щодо терору. Кількість медійників, ув'язнених через поширення фейкових новин, також зросла, хоча й лишається невеликою – 21 людини.  

Серед країн світу найбільше журналістів перебуваються за ґратами в Туреччині (73 людини), Китаї (41) та Єгипті (20).

«Другий рік поспіль Туреччина виявляється лідером за кількістю ув'язнених журналістів у світі, з 73 журналістами нині за ґратами, порівняно з 81 минулого року. Ще десятки журналістів постають перед судом, й регулярно відбуваються нові арешти», – констатувала організація.

За даними CPJ, 35 журналістів було ув'язнено без жодного публічно оголошеного звинувачення. Відсутність належного процесу в деяких країнах призводить до браку в CPJ інформації  про те, на який термін журналіста помістили за ґрати, чи є у нього проблеми зі здоров'ям, а іноді навіть – чи він живий.

Правозахисна організація також встановила, що 97% ув'язнених журналістів є місцевими. Третину в'язнів становлять журналісти-фрілансери.

Серед утримуваних за ґратами медійників 22 людини (8%) – це жінки.

У 2017 році до списку країн, де є ув'язнені журналісти, додалися Алжир, Камбоджа, Демократична Республіка Конго, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Гватемала, Ірак, Марокко, Нігер, Пакистан, Республіка Конго, Сомалі, Уганда та Україна. 

За даними CPJ, в Україні ув'язнено одного медійника  – це журналіст із Житомира  Василь Муравицький, якому слідчі Служби безпеки України оголосили про підозру в державній зраді. За інформацією СБУ, він з 2014 року на замовлення керівництва російських державних інформагентств створював публікації.

Незаконно ув'язнений у Москві український журналіст Роман Сущенко («Укрінформ») також включений до списку разом з чотирма іншими представниками ЗМІ, які позбавлені волі в Росії.

Нагадаємо, у жовтні Комітет захисту журналістів (CPJ) опублікував «Глобальний індекс безкарності-2017», в якому назвав країни, в яких вбивства журналістів найчастіше сходять злочинцям з рук. Перші місця в індексі посіли Сомалі, Сирія й Ірак. Росія перебуває на 10 місці. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду