ООН закликала Азербайджан скасувати заборону на виїзд Хадіджі Ісмаїловій
ООН закликала Азербайджан скасувати заборону на виїзд Хадіджі Ісмаїловій
Заходи проти журналістки виходять далеко за межі законності, цитує заяву експертів «Радіо Свобода». «Це шкідливо як у її конкретному випадку, а також для існування незалежної журналістики в країні», – зазначили експерти ООН.
Хадіджу Ісмаїлову, яка є журналісткою-розслідувачкою та авторкою «Радіо Свобода», запросили до Стокгольма виступити на семінарі та для вручення нагороди «За правильний спосіб життя» (The Right Livelihood Award) за її розслідування. Однак в 2016 році їй на п'ять років заборонили виїзд за кордон. Оскарження заборони в суді не дало результатів.
Девід Кей та Майкл Форст вважають, що заборона обмежує право журналістки на свободу вираження поглядів, оскільки вона спрямована на те, щоб не дозволяти їй виїжджати за кордон і говорити про проблеми прав людини.
Журналістку також запросили на захід Інституту випускників у швейцарській Женеві 6 грудня.
Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів.
У травні 2016 року її звільнили з азербайджанської в’язниці. Верховний суд Баку ухвалив рішення про заміну строку її ув’язнення з 7,5 років на умовний термін - 3 роки та 6 місяців.