Про це пише видання Turkish Minute.
Турецькі слідчі заявляють, що 27-річна журналістка опозиційної газети Zaman використовувала додаток для смартфонів ByLock, який начебто був інструментом комунікації серед послідовників руху проповідника Фетхуллаха Гюлена. Нагадаємо, Гулена звинувачують в організації державного перевороту в Туреччині в 2016 році. Айшенура Парілдак заявляє, що ніколи не корисувалася цим додатком.
«Моїм єдиним злочином є те, що я працювала в газеті Zaman. Я шкодую, що робила це. Всі провідні діячі газети вирушили за кордон, щоб розповідати про свободу слова. Я ж вимагаю свого виправдання та звільнення. Я хочу бути виправданою, я така виснажена», – каже пані Парілдак.
Газета Zaman до спроби державного перевороту в Туреччині вважалась головним виданням руху Фетхуллаха Гюлена. В липні 2016 року газета була закрита указом уряду.
Спершу 14-й Вищий кримінальний суд м.Анкара засудив журналістку до дев'яти років, але згодом зменшив покарання.
Пані Парілдак була звільнена судом 2 травня 2017 року, але пізніше вдруге ним заарештована після критики рішення про її звільнення в проурядових ЗМІ.
У жовтні минулого року Айшенура Парілдак написала листа до турецького видання Cumhuriyet із в'язниці Силіврі, заявивши, що там вона зіткнулася з одиночним ув'язненням та сексуальними домаганнями. Публікація в виданні призвела до заборони надсилати листи з цієї в'язниці.
У вересні журналістку нагородили Шахнуською премією за мужність (Shahnoush Courage Award) від фонду Vigdis Freedom (VFF).
Нагадаємо, у вересні в Туреччині 30 журналістів та редакторів закритої минулого року газети Zaman постали перед судом. Їх звинувачували в причетності до спроби державного перевороту, у зв’язках з Фетхуллахом Ґюленом та в членстві в збройній терористичній організації. 22 колишніх журналісти газети перебували в попередньому ув’язненні протягом декількох місяців.
У жовтні в Туреччині судили німецьку журналістку та перекладачку Мешале Толу (Mesale Tolu) за підозрою в пропаганді тероризму та членствізабороненій в Туреччині лівоекстремістській повстанській організації.
У лютому кореспондент німецького видання Die Welt Деніз Юджель (Deniz Yücel) був затриманий в Стамбулі. За турецькими законами, він може утримуватись в попередньому ув'язненні до п'яти років. Затримання та арешт Юджеля викликали в Німеччині різку критику. У квітні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив в інтерв'ю, що виключає можливість видачі медійника Німеччині. Глава держави наголосив, що у влади є докази, що німецький журналіст є «справжнім шпигуном» і «терористом», пов'язаним із забороненою в Туреччині «Робітничою партією Курдистану» (РПК). А в липні президент Туреччини запропонував Німеччині обміняти Деніза Юджеля (Deniz Yücel) на двох турецьких генералів.
Днями в Туреччині також заочно засудили до двох років ув’язнення журналістку Wall Street Journal Айлу Альбайрак (Ayla Albayrak), яка перебуває в Нью-Йорку.