Четверо журналістів телемережі Al Jazeera арештовано в Єгипті

00:00,
30 Грудня 2013
1471

Четверо журналістів телемережі Al Jazeera арештовано в Єгипті

00:00,
30 Грудня 2013
1471
Четверо журналістів телемережі Al Jazeera арештовано в Єгипті
У столиці країни Каїрі правоохоронці арештували і тримають під вартою чотирьох журналістів телемережі. Їх звинувачують у завданні шкоди національним інтересам.

Al Jazeera повідомляє імена затриманих: це досвідчений журналіст Пітер Ґрест (Peter Greste), який протягом 20 років працював у Reuters, CNN та BBC, продюсери Мохамед Фахмі (Mohamed Fahmy) та Бахер Мохамед (Baher Mohamed) і оператор Мохамед Фозі (Mohamed Fawzy). Їх арештували у неділю ввечері.

Катарська телемережа вимагає негайного звільнення затриманих журналістів, проте не повідомляє причини затримання.

Натомість про це звітує New York Times. За даними видання, їм інкримінують зустріч із членами «Братів мусульман», ісламістської групи, що з минулого тижня офіційно вважається в Єгипті терористичною організацією.

«Арешти, схоже, спрямовані на те, щоби утримати журналістів від спілкування з членами "Братів" чи звітів про протести групи. Міністерство внутрішніх справ звинуватило журналістів у передачі "неправдивих новин", що "зашкодили національній безпеці"… Представники влади також повідомили, що журналісти мали матеріали із закликами до "провокацій", зокрема інформацію про страйки студентів, що підтримують "Братів"», - йдеться у статті New York Times. У міністерстві також запевнили, що дин з арештованих є членом забороненої організації.

Правозахисні організації звітують про погіршення стану журналістів у Єгипті відтоді, як Мохамеда Мурсі (Mohamed Morsi) було усунено від президентства у липні 2013 року. Останнім часом у Єгипті спостерігалися сутички між поліцією та «Братами мусульманами», чиїм лідером є Мурсі. Арешти журналістів Al Jazeera стали однією із ланок цього протистояння.

Катарська телемережа також звітує, що Комітет захисту журналістів (CPJ) назвав Єгипет, Сирію та Ірак країнами, найнебезпечнішими для життя журналістів. Міжнародні спостерігачі розцінюють атмосферу в єгипетських медіа після приходу до влади тимчасового уряду, що спирається на підтримку військових як « вельми напружену».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Пітер Ґрест. aljazeera.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду