На розслідування вбивства мальтійської журналістки вже пожертвували понад 20 тисяч доларів
На розслідування вбивства мальтійської журналістки вже пожертвували понад 20 тисяч доларів
Про це зазначається на сторінці краудфандингу.
Нагадаємо, журналістка-розслідувачка загинула 16 жовтня. Автомобіль 53-річної Дафни Каруани Галіції вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Вона була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра та інших представників влади на основі «Панамського архіву».
Близькі загиблої прагнуть зібрати 1 мільйон євро, який буде надаватися в якості винагороди за інформацію, що призведе до успішного розслідування й визначення вбивць та його замовників.
У випадку, якщо кошти для цього не знадобляться, їх передадуть благодійній організації Dar Merhba Bik.
Нагадаємо, 17 жовтня засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що обурений вбивством журналістки, й оголосив винагороду в розмірі 20 тисяч євро за інформацію про її вбивць.
Видання The Times of Malta повідомляє, що троє синів убитої журналістки Метью, Пол та Енрю Каруана Галіція вимагають відставки прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската. Вони запропонували йому перед відставкою також замінити комісара поліції та генерального прокурора на тих, «які не боятимуться приймати рішення на основі доказів, що свідчать проти нього та проти тих, хто його захищає». Раніше до цього ж закликала опозиція Мальти.
Через 1,5 години після вибуху автомобіля Дафни Каруани Галіції пан Мускат, якого вона гостро критикувала, засудив «варварську атаку на людину та свободу висловлення поглядів у нашій країні» й пообіцяв справедливе розслідування.
Він також повідомив, що Мальта попросила допомогти розслідувати вбивство ФБР США.
У столиці Мальти Валетті відбуваються протести з вимогою здійснити справедливе розслідування загибелі Дафни Каруани Галіції. Мітинг з такою ж вимогою пройшов 18 також в Брюсселі, повідомляє «Укрінформ».
«Мою матір убили, тому що вона стала між верховенством права і тими, хто прагнув його порушувати, як і багато мужніх журналістів. Але вона також стала мішенню, бо вона єдина це робила. Коли інституції держави недієздатні, останнім, хто ще бореться, часто є саме журналіст, і він же першим гине», – стверджує він.
Пан Каруана Галіція також звинуватив мальтійську поліцію в некомпетентності, а уряд країни – в безкарності. Речник уряду Мальти Курт Фарруджа (Kurt Farrugia) відкинув звинувачення у безкарності і пообіцяв ретельне розслідування обставин загибелі пані Каруани Галіції.
Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, який цього року отримав Пулітцерівською премією за роботу з «Панамським архівом», висловив шок у зв'язку зі смертю Дафни Каруани Галіції і глибоку стурбованість свободою преси на Мальті.