У Данії з підводного човна зникла журналістка
Про це повідомляє The Washington Post.
За словами родини, до Данії 30-річна Кім Волл вирушила, аби написати матеріал про данського бізнесмена та винахідника Петера Мадсена (Peter Madsen), який створив найбільший в світі приватний саморобний підводний човен «Наутілус».
Близько 19 години 10 серпня Петер Мадсен (Peter Madsen) та Кім Волл відпливли від пристані в Копенгагені; їх сфотографували разом в рубці.
Кім Волл та Петер Мадсен на борту «Наутілуса» ввечері 10 серпня. Фото: RITZAU
Вночі бойфренд журналістки занепокоївся через те, що вона не повернулася додому, і звернувся в службу порятунку. Оскільки «Наутілус» не відповідав на радіозапити, розпочали пошукову операцію.
Підводний човен знайшли вранці в бухті Коге в 50 кілометрах на південь від Копенгагена. Близько 10:30 Петер Мадсен вийшов на зв'язок і сказав, що у човна виникли технічні проблеми й він повертається в порт. Учасник пошуків Крістіан Ісбак розповів Associated Press, що побачив Мадсена в рубці «Наутілуса»; потім чоловік спустився вниз, з човна наче вийшло повітря, і він почав тонути. Мадсен доплив до найближчої човна. Згодом він розповів журналістам, що човен затонув через несправність, однак поліція вважає, що власник навмисне його потопив.
Де перебуває Кім Волл досі невідомо. Петер Мадсен стверджує, що ще увечері 10 серпня висадив журналістку в гавані Копенгагена після того, як вона закінчила роботу над репортажем. Згодом поліція повідомила, що він дещо змінив свою історію, проте не уточнила, як саме.
Петер Мадсен. Фото: Bax Lindhardt/EPA
Підводний човен підняли й обстежили – Кім Волл на ньому не було. Пошуки тривають на землі та в морі.
«Ми щиро сподіваємось, що її знайдуть і що з нею все добре», – зазначила родина Волл в листі до Комітету з захисту журналістів. Комітет закликав провести ретельне розслідування долі Кім Волл. Координаторка програми по Європі та Центральній Азії Ніна Огніанова (Nina Ognianova) підкреслила, що Данія не вважається небезпечною країною для журналістської роботи.
Петера Мадсена затримали за підозрою в ненавмисному вбивстві Кім Волл й залишили під вартою. Як повідомляє The Guardian, він не оскаржуватиме утримання під вартою, проте спростовує будь-яку причетність до зникнення Кім Волл.
Кім Волл вчилася Колумбійському університеті та Лондонській школі економіки. Жила переважно в Нью-Йорку та Пекіні. Вона писала на теми ідентичності, гендеру, поп-культури, соціальної справедливості та міжнародної політики. Кім Волл робила репортажі з післявоєнної Шрі-Ланки та столиці Північної Кореї. Її публікації виходили в Foreign Policy, The Atlantic, Harpers, Guardian, New York Times, Vice, The South China Morning Post та багатьох інших виданнях.
Нагадаємо, минулого місяця в Сирії зникли три іспанських журналісти. У МЗС вважають, що репортери, швидше за все, були викрадені. Іспанці прибули до Сирії через турецький кордон. Усі троє неодноразово бували в гарячих точках, висвітлюючи конфлікти в Афганістані, Іраці, Палестині, Косово, Сомалі, Судані та Конго.