У США поліція змусила журналіста видалити знімки з акції протесту в Сенаті

У США поліція змусила журналіста видалити знімки з акції протесту в Сенаті

11:00,
27 Липня 2017
1910

У США поліція змусила журналіста видалити знімки з акції протесту в Сенаті

11:00,
27 Липня 2017
1910
У США поліція змусила журналіста видалити знімки з акції протесту в Сенаті
У США поліція змусила журналіста видалити знімки з акції протесту в Сенаті
Автори:
Репортер видання The Daily Beast Ендрю Десідеріо (Andrew Desiderio) розповів, що поліція змусила його видалити фотографії, які він зробив під час протесту проти реформи охорони здоров'я в американському Сенаті.

Протестувальники стояли в холі біля Сенатської палати, висловлюючи свою незгоду зі скасуванням так званої програми «Obamacare», яка дозволила багатьом американцям  отримати медичне страхування. Протестувальники скандували «Вбийте законопроект, та не вбивайте нас!» й «Ганьба!».  Поліція вирішила «відновити порядок» в Сенаті й на людей почали вдягати наручники й виводити з приміщення. Повідомляється про принаймні десять затриманих осіб. Під час затримання журналістам дали наказ не знімати фото чи відео, а усі вже відзняті матеріали - видалити. Так, журналіста Ендрю Десідеріо змусили видалити усі фотографії з акції протесту.

Правозахисні організації, зокрема Американський союз громадянських свобод (ACLU) та Національна асоціація фоторепортерів (NPPA) негайно відреагували на повідомлення про такі дії поліції, назвавши їх порушеннями Першої поправки до Конституції США. ACLU звертає увагу на те, що поліція не може змушувати фотографів видаляти світлини без відповідного ордеру. Організація також зазначає, що громадяни мають право фотографувати усе, що перебуває у їх полі зору в публічних приміщеннях, у яких вони перебувають, не порушуючи закону.

Співробітники Сенату та прес-служба заявили, що знімати на 3-му поверсі сенатського крила Капітолію вже давно заборонено. Однак, правозахисники наполягають на тому, що поліція не мала права втручатися у роботу журналістів. Тепер правоохоронцям загрожують звинувачення у фальсифікації доказів, перешкоджанні журналістської діяльності та крадіжці (у разі вилучення карти пам'яті у фотографа).

Нагадаємо, раніше фотографу Аарона Канту (Aaron Cantú) висунули звинувачення у підбурюванні до заворушень. Він був арештований в день інавгурації президента США у Вашингтоні під час акції протесту. Шість інших журналістів, які були затримані того дня, отримали такі ж звинувачення, але згодом справи проти них були закриті.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Washington Examiner / Twitter
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду