Журналісти США і Європи вимагають від Єгипту свободи для трьох ув’язнених журналістів Al Jazeera

Журналісти США і Європи вимагають від Єгипту свободи для трьох ув’язнених журналістів Al Jazeera

00:00,
14 Січня 2014
465

Журналісти США і Європи вимагають від Єгипту свободи для трьох ув’язнених журналістів Al Jazeera

00:00,
14 Січня 2014
465
Журналісти США і Європи вимагають від Єгипту свободи для трьох ув’язнених журналістів Al Jazeera
Журналісти США і Європи вимагають від Єгипту свободи для трьох ув’язнених журналістів Al Jazeera
Журналісти понад 50 провідних американських та європейських видань б’ють на сполох у зв’язку з ув’язненням в Єгипті трьох кореспондентів катарської телемережі і вимагають їхнього негайного звільнення, повідомила Huffington Post.

Їхня заява привернула увагу багатьох  інших міжнародних ЗМІ.        

«Трьом нашим колегам, шанованим медійникам, загрожують звинувачення, зокрема, у належності  до терористичної організації та в поширенні неправдивих повідомлень, що загрожують національній безпеці», – йдеться в оприлюдненому вчора документі.

Заява написана у зв’язку із арештом трьох співробітників англомовної служби  Al Jazeera: кореспондента каїрського відділення Пітера Ґреста (Peter Greste),  завідувача відділенням Мохамеда Фахмі (Mohamed Fahmy) та оператора Бахера Мохамеда (Baher Mohamed).

"Арешт цих журналістів кидає тінь на свободу преси в Єгипті. Ми глибоко переконані, що дотримання прав журналістів, вільний потік інформації має життєве значення для кращого розуміння і служить інтересам усіх єгиптян і світу", –  наголошується у заяві.

Звернення підписали кореспонденти та редактори провідних міжнародних новинних організацій, які висвітлюють події в Єгипті. Серед них – журналісти  американської агенції The Associated Press, друкованих та електронних видань Foreign Affairs, The Huffington Post, USA TODAY, The Wall Street Journal, The Washington Post, The  New York Times, Christian Science Monitor, McClatchy Newspapers, тижневика Time, телемереж CNN, ABC, NBC, CBS, британських BBC, The Financial Times, The Economist, The Times,  The Guardian, The Independent, The Observer, Daily Telegraph, французьких Le Monde, Le Figaro, Libération, Radio France, France 24,  німецьких  Süddeutsche Zeitung і  Spiegel Online, іспанської El Pais, італійської La Repubblica, Swedish Broadcasting.

Виконавчий директор нью-йоркського Комітету захисту журналістів (CPJ)  Джоел Саймон (Joel Simon) надіслав листа тимчасовому президенту Єгипту Адлі Махмуду Мансуру. (Adly Mahmoud Mansour), привернувши увагу до свавілля щодо медіа та  репортерів «у вирішальний період єгипетської  історії». Відколи торік у липні в країні відбувся військовий переворот, наголошується у листі, троє журналістів було вбито, 44 були ув’язнені без пред’явлення звинувачень, 45 репортерів зазнали нападів, а в офісах 11 медіа були вчинені рейди.

Арешти та утримання в ув’язненні  кореспондентів Al Jazeera та інших репортерів засудив і вашингтонський Національний клуб преси (National Press Club).

Комітет свобод Єгипетського синдикату журналістів (The Freedoms Committee of the Egyptian Journalists Syndicate) також вимагає від єгипетської  влади негайно звільнити кореспондентів каїрського відділення англійської служби Al Jazeera. «Їхнє ув’язнення, – йдеться в оприлюдненій заяві, – ганьбить репутацію країни за кордоном та є переконливим доказом придушення інакомислячих».

Єгипетська влада арештувала чотирьох журналістів катарської телемережі торік наприкінці грудня нібито за зв’язки з «братами-мусульманами» відразу після проголошення цієї організації терористичною.

З чотирьох затриманих звільнили тільки єгипетського оператора Мохамеда Фавзі (Mohamed Fawzy). Троє інших – кореспондент Пітер Ґрест (Peter Greste), продюсер Бахер Мохамед (Baher Mohamed) та завідувач каїрського бюро Мохамед Фахмі (Mohamed Fahmy), вже третій тиждень перебувають за ґратами.

Пітер Ґрест – австралійський журналіст, який раніше співпрацював з Reuters, BBC і CNN. Він відзначений престижною The Peabody Award за документальний фільм про Сомалі.

Завідувач каїрського бюро англомовної служби Al Jazeera Мохамед Фахмі, який має подвійне єгипетське та канадське громадянство, раніше співпрацював з CNN  та  з TheNewYorkTimes.

Бахер Мохамед – єгипетський  продюсер англомовної служби Al Jazeera у Каїрі.

Згідно з інформацією міжнародних ЗМІ, їх постійно викликають на допити. Мохамеда Фахмі, як повідомляє КЗЖ, тримають у камері без вікон у каїрській тюрмі Scorpion і, незважаючи на ушкодження плеча, відмовляють у медичній допомозі.

Натомість усі заарештовані, наголошує Al Jazeera, «упродовж своєї професійної кар’єри дотримувалися найвищих журналістських стандартів» і звинувачення проти них повністю неправдиві та безпідставні». 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Пітер Ґрест. aljazeera.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
2019 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду