ЄС занепокоєний становищем свободи преси в Молдові
За словами представника ЄС, цю заборону слід розглядати не лише в комерційному полі. «Якщо згадати про позбавлення ліцензії опозиційного каналу «НІТ», то ситуація викликає запитання з приводу плюралізму думок у молдовських ЗМІ», - заявив Тапіола.
Він закликав владу країни вивчити ситуацію та вжити усіх необхідних заходів для «дотримання європейських цінностей та принципів».
Занепокоєна ситуацією також представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович. На її думку, одностороннє рішення припинити ретрансляцію трьох телеканалів може обмежити плюралізм та свободу слова в Республіці Молдова. Міятович зазначила, що причиною обмежень може бути те, що ці телеканали відомі своїми критичними щодо влади сюжетами.
Як нагадує ИТАР-ТАСС, у першу ж неділю нового року із сітки мовлення провідних кабельних операторів виключили ряд молдовський телеканалів. У зв’язку з цим громадські організації та журналісти провели демонстрації поблизу Координаційної ради щодо телебачення та радіо (КРТР).
За словами голови КРТР Маріана Показного, законодавство зобов’язує місцевих операторів ретранслювати лише чотири канали – «Молдова 1», «Гагаузія», румунський «ТВР» та французький «ТВ5».
Натомість керівництво «РТР-Молдова», який ретранслює програму телеканалу "Россия 1" вважають, що їм заборонили мовлення з політичних причин. Представники телеканалу звернулися до молдовського уряду з вимогою розслідувати цю ситуацію.
Перевірити законність дій молдовських операторів просить також Посольство Росії у Кишиневі.