Міжнародні медіа-організації вимагають санкцій проти можновладців України за акти насильства проти журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Міжнародні медіа-організації вимагають санкцій проти можновладців України за акти насильства проти журналістів
МФЖ та ЄФЖ апелюють до лідерів Європи спонукати їхні організації «вжити усіх дій, включно із санкціями, необхідних за їхніми нормами й законами, щоб змусити уряд України поважати статут Ради Європи, ратифіковані угоди й пакти».
У листі, підписаному президентом МФЖ Джимом Бумелою (Jim Boumelha) та президентом ЄФЖ Могенсом Блічером-Бьєррегардом (Mogens Blicher – Bjerregård), наголошується, що «поряд з побиттям, арештами і переслідуванням журналістів, уряд України нині нарощує заходи, щоб підірвати свободу слова і змусити замовкнути незалежну журналістику».
«Тяжкі випробування, яких зазнають журналісти, виконуючи свою роботу від початку масового руху протесту, – наголошується у листі, – безперечно, демонструють масштаби систематичного порушення їхніх прав, скоєних владою в Україні, зокрема, президентом Віктором Януковичем, прем’єр-міністром Миколою Азаровим та міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком».
«МФЖ та її філії в усьому світі вважають, що недавні дії української влади, голови СБУ Олександра Якименка, секретаря Ради національної безпеки й оборони Андрія Клюєва – це крок назад від міжнародних зобов’язань. Їхня мета – вселити атмосферу страху серед журналістів, знищити свободу слова, мирних зібрань і політичного плюралізму в Україні».
Посилаючись на дані українських філій – Незалежної медіа-профспілки України та Національної спілки журналістів України, міжнародні організації нагадують, що протягом останніх декількох днів поранень зазнали близько 30 журналістів, міліція била, арештовувала й стріляла в медійників, кидала в них шумові гранати.
У листі привертається увага до доповіді НМПУ та НСЖУ, що містить подробиці фізичних атак на репортерів, починаючи з 29 листопада, і список постраждалих від свавілля силовиків.
Лист надіслали президенту Європейського парламенту Мартіну Шульцу (Martin Schulz), голові Європейської Ради Герману ван Ромпею (Herman Van Rompuy), голові Ради Європи Торбйорну Ягланду (Thorbjørn Jagland), генеральному секретареві ОБСЄ Ламберту Занньєру (Lamberto Zannier) після масових протестів у Києві проти суперечливих законів, ухвалених минулого тижня Верховною Радою.
Міжнародна організація журналістів (IFJ) – наймасовіша професійна організація, що об’єднує близько 600 тисяч працівників медіа у понад 100 країнах світу. Європейська федерація журналістів (EFJ) об’єднує понад 300 тис. журналістів у 37 країнах. З минулого року їхніми філіями стали Спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України.