Медіа-організації пропонують учасникам міжнародної конференції щодо Сирії почати врегулювання проблеми із захисту свободи ЗМІ
Медіа-організації пропонують учасникам міжнародної конференції щодо Сирії почати врегулювання проблеми із захисту свободи ЗМІ
Журналісти, медіа та інші передавачі новин стають цілеспрямованими мішенями декількох сторін конфлікту, а Сирія нині – найнебезпечніша країна у світі для медійників, наголошується у зверненні. Внаслідок цього доступ населення країни до достовірної інформації суттєво обмежений.
Члени Глобального форуму з розвитку медіа (GFMD) та інші міжнародні організації сприяння ЗМІ пропонують сирійським та міжнародним учасникам конференції програму, що виходить за межі сфери ЗМІ:
- вимагати негайного звільнення усіх журналістів та інших медійників – в’язнів режиму, «Ісламської держави в Іраку і Леванті» (ISIS) чи будь-яких інших угруповань, які порушили їхні права на свободу слова;
- забезпечити негайне припинення залякувань, злочинів і жорстокого поводження із закордонними та сирійськими журналістами, медійниками, активістами ЗМІ та з медіа-організаціями будь-якими угрупованнями у будь-яких ситуаціях та під будь-яким яким приводом, поставити дотримання свободи преси, свободи слова та доступу до інформації у центр політичних переговорів і перехідних зусиль;
- гарантувати, що майбутній розвиток вільного, потужного і незалежного сектору медіа є невід'ємною часткою будь-яких політичних переговорів.
Звернення підписали міжнародні медіа-організації Canal France International (CFI), Committee to Protect Journalists (CPJ), Deutsche Welle Akademie, Doha center for Media Freedom, Free Press Unlimited, Global Forum for Media Development (GFMD), Institute for War and Peace Reporting (IWPR), International Media Support (IMS), Internews, Radio Netherlands Worldwide (RNW), Reporters Without Borders (RSF), The Rory Peck Trust, WAN-IFRA та IREX US.
Перший день міжнародної конференції щодо Сирії, що відкрилася у середу у Швейцарії і має на меті виробити перехідний політичний план для країни, розпочався зі взаємних запеклих звинувачень міністра закордонних справ та очільника опозиційної національної коаліції, відзначає BBC.
Голова зовнішньополітичного відомства Дамаску стверджував, що його країна веде війну проти терористів і майбутнє президента Башара Асада вирішить сирійський народ. Натомість опозиційний лідер заявив, що порушення прав людини у Сирії нагадує йому становище у нацистській Німеччині і передумовою встановлення миру в країні є відставка диктатора.
Комітет захисту журналістів (CPJ), який є одним із підписантів звернення до учасників міжнародної конференції, вважає, що всеосяжної цілі нереально досягнути відразу. Однак учасники форуму щодо Сирії можуть домовитися про деякі основні принципи.
«Вони, – наголошує медіа-організація, – могли б розпочати з досягнення згоди про непорушність статусу нон-комбатантів журналістів, які повідомляють про події з лінії фронту».
Згідно дослідженням CPJ, з початку громадянської війни у Сирії убито понад 60 журналістів і понад 80 викрадено.