Визволений із Ірану журналіст Washington Post подав позов проти Тегерана
Визволений із Ірану журналіст Washington Post подав позов проти Тегерана
Washington Post повідомляє, що журналіст був узятий в заручники та зазнавав психологічних тортур під час 18 місяців ув'язнення. Таким чином Іран намагався вплинути на США під час переговорів про ядерну угоду.
Іранські чиновники неодноразово говорили Резаяну та його дружині, Єґане Салехі, яка також був затримана на більш ніж два місяці, що вони мають цінність лише як розмінні монети у переговорах, пише видання. У позові також йдеться про те, що звинувачення у шпигунстві та інших злочинах, які висунули журналісту, були неправдивими. І Резаян, і Салехі неодноразово піддавалися психологічному та фізичному насильству під час тривалих допитів. «Ці випробування були настільки важкими, що Джейсон Резаян, Єґане Салехі, та брат Джейсона - Алі, думали про самогубство», - цитує Washington Post позов. Сума відшкодування, яку просять Резаян та його сім'я, у позові не вказується.
«Цей позов - спроба розповісти про жорстоке і безсердечне поводження Ірану з журналістом та його дружиною, а також про те, як це вплинуло на його сім'ю. У той час як дана юридична дія ініційована виключно Джейсоном та його сім'єю, The Washington Post продовжує підтримувати Резаяна, поки триває його довге та болісне одужання», - пише видання.
Джейсон Резаян разом із трьома іншими американськими журналістами іранського походження був звільнений 16 січня 2016 року, якраз перед укладенням визначальної ядерної угоди між Іраном і світовою спільнотою. Важливу роль в переговорах мали США: вони погоджувалися на послаблення санцій проти Тегерану в обмін на обмеження ядерної програми країни.
Нещодавно в Ірані був заарештований журналіст Садра Мохагег. Група активістів «Journalism is not a Crime» повідомляє, що Мохагега звинувачують в співпраці з так званими «анти-іранськими» ЗМІ за межами країни.