Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Афганістані загинули перекладач та журналіст зі США
Про це пише Poynter.
Чоловіки потрапили під обстріл в колоні авто афганської армії в районі міста Марджа, що у провінції Гельманд.
Національне громадське радіо США повідомило, що разом із загиблими було іще двоє журналістів, але вони не постраждали.
50-річний Джилкі висвітлював війну в Іраку і Афганістані. Керівництво радіостанції відзначило його високі професійні якості. Джилкі був володарем престижної премії Джорджа Полка і національної премії «Еммі». В 2015 році він став першим мультимедійним журналістом, якому дісталася престижна у світі електронної журналістики відзнака Edward R. Murrow Award.
38-річний перекладач Тамана був фрілансером. Він також працював як фотограф і репортер агенств «Сіньхуа» і «Анадолу».
За даними Комітету із захисту журналістів, з початку військової операції США в Афганістані 2001 року в країні було вбито 26 журналістів.
Раніше «Репортери без кордонів» відзначили, що за минулий рік наступ на свободу слова спостерігався по всьому світу. Щоправда, у Всесвітньому індексі свободи слова міжнародної організації RSF Україна посіла 107 місце серед 180 країн, а отже піднялася на 22 позиції. За даними «Репортерів», найбільш серйозно ситуація погіршилася в Латинській Америці, хоча більшість країн регіону все ж потрапили в першу сотню рейтингу свободи слова. Найбільш вільною організація вважає пресу Фінляндії, Нідерландів, Норвегії, Данії та Нової Зеландії, а найменш вільними - пресу Туркменістану, Північної Кореї та Еритреї.
Нагадуємо, що вчора, 3 травня, у Всесвітній день свободи преси Генеральний секретар Організації об'єднаних націй (ООН) Пан Гі Мун закликав уряди всіх країн сприяти розвитку вільних засобів масової інформації й взяти на себе відповідальність за захист їх незалежності.