В Афганістані загинули перекладач та журналіст зі США

В Афганістані загинули перекладач та журналіст зі США

11:56,
6 Червня 2016
2256

В Афганістані загинули перекладач та журналіст зі США

11:56,
6 Червня 2016
2256
В Афганістані загинули перекладач та журналіст зі США
В Афганістані загинули перекладач та журналіст зі США
Автори:
Фото та відеожурналіст з Національного громадського радіо США Девід Джилкі та його перекладач у Афганістані Забіулла Тамана були вбиті під час виконання професійного завдання на півдні Афганістану 5 червня.

Про це пише Poynter.

Чоловіки потрапили під обстріл в колоні авто афганської армії в районі міста Марджа, що у провінції Гельманд.

Національне громадське радіо США повідомило, що разом із загиблими було іще двоє журналістів, але вони не постраждали. 

50-річний Джилкі висвітлював війну в Іраку і Афганістані. Керівництво радіостанції відзначило його високі професійні якості. Джилкі був володарем престижної премії Джорджа Полка і національної премії «Еммі». В 2015 році він став першим мультимедійним журналістом, якому дісталася престижна у світі електронної журналістики відзнака Edward R. Murrow Award.

38-річний перекладач Тамана був фрілансером. Він також працював як фотограф і репортер агенств «Сіньхуа» і «Анадолу».

За даними Комітету із захисту журналістів, з початку військової операції США в Афганістані 2001 року в країні було вбито 26 журналістів.

Раніше «Репортери без кордонів» відзначили, що за минулий рік наступ на свободу слова спостерігався по всьому світу. Щоправда, у Всесвітньому індексі свободи слова міжнародної організації RSF Україна посіла 107 місце серед 180 країн, а отже піднялася на 22 позиції. За даними «Репортерів», найбільш серйозно ситуація погіршилася в Латинській Америці, хоча більшість країн регіону все ж потрапили в першу сотню рейтингу свободи слова. Найбільш вільною організація вважає пресу Фінляндії, Нідерландів, Норвегії, Данії та Нової Зеландії, а найменш вільними - пресу Туркменістану, Північної Кореї та Еритреї.

Нагадуємо, що вчора, 3 травня, у Всесвітній день свободи преси Генеральний секретар Організації об'єднаних націй (ООН) Пан Гі Мун закликав уряди всіх країн сприяти розвитку вільних засобів масової інформації й взяти на себе відповідальність за захист їх незалежності.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Девід Джилкі, Poynter
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду