Хадіджу Ісмаїлову звільнили з азербайджанської в’язниці

Хадіджу Ісмаїлову звільнили з азербайджанської в’язниці

15:28,
25 Травня 2016
2382

Хадіджу Ісмаїлову звільнили з азербайджанської в’язниці

15:28,
25 Травня 2016
2382
Хадіджу Ісмаїлову звільнили з азербайджанської в’язниці
Хадіджу Ісмаїлову звільнили з азербайджанської в’язниці
Автори:
Відому азербайджанську журналістку Хадіджу Ісмаїлову, колишню співробітницю азербайджанської редакції Радіо Свобода, звільнили з в’язниці.

У Верховному суді Баку відбулося судове засідання за касаційною скаргою журналістки Хадіджі Ісмаїлової щодо винесеного їй вироку. Під час судового процесу було ухвалене рішення про заміну строку її ув’язнення з 7,5 років на умовний термін - 3 роки та 6 місяців. Подробиці умовно-дострокового звільння будуть відомі пізніше, пише «Настоящее Время»

«Я арештована на замовлення президента Ільгама Алієва. Він зачинив мене у в’язниці через мою журналістську діяльність. Справжня причина мого арешту - запобігання моїм розслідуванням про бізнес Ільгама Алієва та його сім’ї», - заявила журналістка перед початком судового процесу. 

Завдяки Ісмаїловій був оприлюднений той факт, що уряд Азербайджану у 2012 році надав право на прибуткове золотоносне родовище сім’ї президента. У 2014 році Хадіджа Ісмаїлова писала, що через офшорні компанії дві дочки Алієва контролюють один з основних телекомунікаційних операторів країни - Azercell. Також, за її даними, сім’я Алієвих контролює щонайменше шість розкішних готелів у Баку, а доньці Алієва Лейлі належить розкішний особняк на Рубльовці під Москвою. 

Процес над Хадіджою Ісмаїловою проходив з численними порушеннями. Влада робила все, аби не пустити родичів та друзів обвинувачуваної, а також правозахисників до зали, створюючи «масовку» з випадкових людей, які не мали жодного стосунку до справи. 

Пізніше пані Ісмаїлова та її адвокат підтвердили, що прийняли пропозицію відомої британської правозахисниці, юриста-міжнародника Амаль Клуні представити справу журналістки в Європейському суді з прав людини. Не виключено, що це вплинуло на заміну вироку. 

За словами Клуні, у скарзі, яку вона передає у ЄСПЛ, йдеться, що адвокатам не вдалося знайти жодних доказів винуватості Ісмаїлової у злочинах, які їй інкримінують, і що попереднє ув’язнення не мало ніяких підстав. 

«Навпаки, це було суто політичне переслідування, спрямоване на те, аби обмежити її свободу слова», - підкреслювала юристка. 

Журналістка виправдана за звинуваченнями, висунутими їй відповідно до статей 179 та 308 Кримінального Кодексу. Після цього покарання Хадіджі Ісмаїлової буде вважатися умовним. 

У рішенні суду зазначається, що вона позбавлена права протягом двох років займати посаду керівника у держорганах та органах самоврядування. 

Хадіджа Ісмаїлова, відома своїми журналістськими розслідуваннями, зокрема, розслідуваннями бізнесових оборудок родини президента Азербайджану Ільгама Алієва, яка також співпрацює з Радіо Свобода, у вересні 2015 року була засуджена до 7 з половиною років ув’язнення. Журналістку звинувачували в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності і зловживанні владою. Вона всі звинувачення відкидає, заявляючи, що вони політично мотивовані і викликані спробами помститися за її репортажі про корупцію в найвищих ешелонах влади Азербайджану. Арешт Ісмаїлової на початку 2015 року і її засудження викликали широкий осуд із боку міжнародних правозахисників і західних урядів.

Як писав MediaSapiens, у листопаді правозахисна організація Human Rights Watch оголосила про нагородження утримуваної у в'язниці азербайджанської журналістки Хадіджи Ісмаїлової однією зі своїх престижних премій за активну громадянську позицію.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Хадіджа Ісмаїлова, kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду