У Туреччині затримали нідерландську журналістку через критику Ердогана
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Туреччині затримали нідерландську журналістку через критику Ердогана
Про це пише Associated Press.
Ввечері 23 квітня пані Умар повідомила у Twitter, що біля її дверей знаходиться поліція.
«Перед дверима поліція. Без жартів», - написала вона. Згодом додала, що її відвезуть на медичне обстеження, щоб потім відправити до прокуратури.
We gaan nu naar ander politieburo. Guvenlik buro amirligi in KUSADASI.ik heb het niet gehoord maar er isgefluisterd dat ik vast blijf zitten
— Ebru Umar (@umarebru) 23 апреля 2016 г.
У нідерландському МЗС заявили, що «слідкують за ситуацією» і перебувають з Умар на зв’язку.
Раніше Умар написала статтю для щоденної нідерландської газети Metro з критикою документу, в якому турецьке консульство в Роттердамі закликає нідерландських турків повідомляти про будь-яку образу президента Туреччини Реджепа Ердогана в нідерландських соціальних мережах. Цей документ спричинив хвилю різкої критики з боку уряду в Гаазі. Пізніше турецьке консульство називало заклик «непорозумінням». За словами турецьких дипломатів, документ написав один зі співробітників, який обрав «вкрай невдалі формулювання».
Деякі уривки зі свого матеріалу вона розмістила також на власній сторінці у Twitter. Як пише Reuters, у статті вона назвала Ердогана диктатором.
Ввечері 24 квітня Умар повідомила, що суд постановив звільнити її з-під варти, але їй «заборонено покидати країну».
З Умар вже провів розмову прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, про що він у неділю написав на сторінці у Twitter.
Heb tel contact gehad met @umarebru gisteravond. Onze ambassade heeft nauw contact met haar voor bijstand, Koenders en BZ zitten er bovenop.
— Minister-president (@MinPres) 24 апреля 2016 г.
Також у квітні Ердоган звернувся до прокурорів Німеччини через висловлювання комедіанта Яна Боемермана, який висміяв турецького лідера в сатиричному вірші на німецькому телебаченні. Турецький уряд назвав вірш неприйнятним, а німецькі колеги відповіли, що свобода слова й художнього вираження не є предметом переговорів між країнами. Водночас прокурори розпочали за цим фактом розслідування.