Голову профспілки журналістів Казахстану помістили під домашній арешт
Голову профспілки журналістів Казахстану помістили під домашній арешт
Таке рішення суд ухвалив 24 лютого, повідомляє Deutsche Welle.
Таким чином суд задовольнив клопотання органів досудового розслідування. Сторона обвинувачення повідомила, що Матаєв підозрюється відразу за трьома тяжкими статтями кримінального кодексу, що передбачають тривалі терміни позбавлення волі. У зв'язку з чим, пославшись на клопотання слідчого Національного бюро з протидії корупції, прокурор запропонував не залишати Матаєва на свободі, а помістити під домашній арешт.
Ні захист Сейткази Матаєва, ні він сам з висунутими звинуваченнями не погодилися. Зокрема, адвокат Матаєва підкреслив, що його клієнт завжди на першу вимогу з’являвся в слідчі органи для надання свідчень. «Він представив всі необхідні документи. І з огляду на те, що близькі мого підзахисного оплатили заставу, прошу суд в клопотанні керівнику слідчої групи Алматинського департаменту Національного бюро з протидії корупції відмовити, і обрати запобіжний захід щодо Матаєва у вигляді застави», - заявив адвокат голови Спілки журналістів Казахстану.
У свою чергу Матаєв на суді зауважив, що кілька місяців тому помер віце-президент Національного прес-клубу, генеральний директор агентства КазТАГ Сергій Кімас, який і вів всю фінансову документацію, тому, перебуваючи під домашнім арештом, йому буде важко її повністю відновити. «Я прошу суд дати можливість довести свою невинність і вирішити виниклу ситуацію. Це, в першу чергу, необхідно для мене самого, бо мова йде про мою честь, гідність та ділову репутацію», - підкреслив він, особливо відзначивши, що не збирається залишати Казахстан.
Вислухавши думки всіх сторін, суд помістив Матаєва під домашній арешт, з огляду на його сімейний стан, наявність трьох дітей, постійне місце проживання в місті Алмати, а також беручи до уваги власноруч підписану заяву Матаєва про відшкодування державі завданих збитків у повному обсязі.
Нагадуємо, що адвокати австралійського журналіста, засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа звернулися до шведського суду з вимогою скасувати ордер на його арешт. Причиною такої вимоги юристи вважають висновки експертної групи ООН. Нагадаємо, спеціальна група ООН, яка вивчає справу за звинуваченнями у зґвалтуванні Джуліана Ассанжа від 2010 року, прирівняли його добровільне переховування в посольстві Еквадору в Лондоні до незаконного ув'язнення.