Експерти ООН прирівняли переховування Ассанжа у Лондоні до незаконного ув'язнення
Експерти ООН прирівняли переховування Ассанжа у Лондоні до незаконного ув'язнення
Експерти ООН, які вивчають справу австралійського журналіста Джуліана Ассанжа за звинуваченнями у зґвалтуванні, прирівняли його добровільне переховування в посольстві Еквадору в Лондоні до незаконного ув'язнення.
Про це у четвер, 4 лютого, заявило шведське міністерство закордонних справ напередодні публікації звіту групи ООН, пише Deutsche Welle.
Засновник WikiLeaks перебуває під захистом Еквадору з червня 2012 року, щоб уникнути арешту британською поліцією. Він сподівається, що після вердикту експертів ООН на його користь Великобританія відмовиться від спроб взяти його під варту, повідомляє агентство AFP. Проте у прокуратурі Швеції заявили, що висновок експертів не матиме значення для розслідування справи за звинуваченнями у зґвалтуванні від 2010 року.
Лондон додав, що готовий ув'язнити Ассанжа, поки чинний європейський ордер на його арешт. Один з адвокатів журналіста, Крістоф Маршан, натомість заявив, що Великобританія повинна звільнити Ассанжа. "Якщо вона поважає свої зобов'язання перед ООН, то має поважати і рішення робочої групи ООН, засноване на Конвенції ООН з політичних та громадянських прав… Наступний крок - за Британією та Швецією, вони повинні покласти край цьому юридичному лабіринту", - заявив він.
Раніше Ассанж заявляв про побоювання щодо того, що Швеція може екстрадувати його до США, де його можуть притягти до суду через публікацію секретних документів на сайті WikiLeaks.
Також наприкінці червня французькі діячі культури звернулися до президента Франсуа Олланда з проханням надати політичний притулок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу і колишньому співробітнику американських спецслужб Едварду Сноудену.
Нагадуємо, що 12 травня Верховний Суд Швеції відхилив апеляцію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа щодо наказу про затримання у зв’язку з обвинуваченнями в сексуальних домаганнях. Суд заочно арештував 43-річного австралійця у грудні 2011. Ассанж не визнав інкримінованої йому у Стокгольмі підозри, а тому публічно називав її політично вмотивованою.
З червня 2012 року засновник WikiLeaks переховується на території посольства Еквадору в Лондоні, де йому надано політичний притулок. У 2014 Стокгольмський окружний суд відкинув вимогу сторони захисту скасувати міжнародний ордер на його арешт.